Pielęgniarz zrobił koleżance zdjęcie, które wyciska ostatnie łzy. "Jesteśmy ludźmi, nie bohaterami"

Pielęgniarz zrobił koleżance zdjęcie, które wyciska ostatnie łzy. "Jesteśmy ludźmi, nie bohaterami" Źródło: instagram.com corriere

Pielęgniarka została przyłapana przez swojego kolegę, kiedy w chwili słabości przykucnęła pod ścianą i była bliska załamania. Mężczyzna dokumentował pracę szpitala w czasie epidemii koronawirusa.

Pielęgniarka widoczna na zdjęciu (fotografię w pełnej rozdzielczości można zobaczyć pod tekstem) daje z siebie wszystko, jednak w obliczu epidemii to i tak za mało. Sytuacja wymaga ogromnego nakładu środków i ludzi - a tych wykwalifikowanych brakuje.

Pielęgniarka poświęca swoje zdrowie i życie, nie ma już sił

Zdjęcie mówi samo za siebie. Bezsilność, zmęczenie, złość, załamanie i niepokój, co będzie dalej. Włoski dziennik "Corriere della Serra" opublikował na Instagramie zdjęcie wykonane przez jednego z pielęgniarzy. Jego koleżanka kucnęła pod drzwiami i bezsilnie podpiera głowę dłońmi w geście kapitulacji. Inna osoba z personelu medycznego nachyla się nad nią i chce jej dodać otuchy. To nie jest rzadki obrazek - tysiące pielęgniarzy i lekarzy pracują na pełnych obrotach od momentu wybuchu epidemii.

Paolo Miranda, pielęgniarz z 9-letnim stażem, jest autorem fotografii. Na co dzień pracuje na oddziale intensywnej terapii we włoskiej Cremonie. Miasto znajduje się w Lombardii na północy Włoch, gdzie sytuacja jest najbardziej dramatyczna: zmarło tam już 1218 osób zakażonych SARS-Cov-2. Jednocześnie pielęgniarz opisuje, jak wygląda patowa sytuacja placówki, personelu i chorych osób.

"Jesteśmy ludźmi, nie bohaterami"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W opisie dołączonym do zdjęcia czytamy, że zmiany trwają po12 godzin. Po każdej z nich konieczna jest dezynfekcja. Wielu lekarzy i pielęgniarzy oddycha potem z ulgą, są "czyści". Dowiadujemy się również, że szpital jest "ostatnim bastionem". Brakuje łóżek, nowi pacjenci potrzebujący hospitalizacji pojawiają się codziennie. W salach i na korytarzach leży wielu młodych ludzi. Personel nie daje rady, to praca ponad siły.

- To chwila rozpaczy. Naczelna pielęgniarka podchodzi, pochyla się nad nią i mówi, że wszystko będzie dobrze. Jesteśmy ludźmi, nie bohaterami - pisze autor zdjęcia.

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła kolejna bariera. Właśnie wzrósł bilans zakażeń koronawirusem w Polsce
2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Paolo zdradza także, że specjalne łóżka do resuscytacji są pełne, dawno nie widział ani jednej osoby przytomnej, wszyscy polegają na maszynach i przeszkolonym personelu. Oddział jest ściśle zamknięty, nie mają tam wstępu osoby z zewnątrz, chociażby po to, by odwiedzić bliskich. Ryzyko jest ogromne, zarówno dla odwiedzających, jak i personelu medycznego.

Fot. instagram.com/corriere

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pacjent zero już dziś zostanie wypisany ze szpitala. Mężczyzna jest już w pełni zdrowy
  2. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  3. Wystarczy woda, mąka i jeden sekretny składnik. Dawno zapomniany przepis podbija polskie domy
  4. Zapadła decyzja ws. pieniędzy Polaków. Wszystko zacznie się od jutra
  5. RMF: Rząd chce przywrócić handel w niedziele. Niespodziewana wiadomość z ostatniej chwili
  6. Uważajcie, po badaniach w laboratorium Lidl pilnie wycofuje uwielbiany produkt. Nie jedzcie go

Źródło: Instagram

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News