Nie żyje polska pielęgniarka, przegrała z koronawirusem. Osierociła trójkę dzieci

Nie żyje polska pielęgniarka, przegrała z koronawirusem. Osierociła trójkę dzieci Źródło: publicdomainpictures.net MALIZ ONG

Pielęgniarka przez długi czas była hospitalizowana. Zanim zachorowała, dzielnie walczyła na pierwszej linii frontu, pomagając pacjentom zakażonym koronawirusem. Jej współpracownicy niesamowicie ją doceniali, dziś mogą ją jedynie powspominać - nie wierzą, że pielęgniarki nie ma już z nimi.

Pielęgniarka osierociła trójkę dzieci. Wszyscy mieli nadzieję, że uda się jej wyjść na prostą i przechorować koronawirusa. Niestety, z kujawsko-pomorskiego napłynęły smutne wiadomości.

Pielęgniarka pierwszą ofiarą koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim

Zmarła pracownica służby zdrowia koronawirusem zaraziła się jeszcze w kwietniu. Po zakażeniu pielęgniarka była hospitalizowana w szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu. Po wielu dniach walki z COVID-19 niestety jej organizm nie dał rady, odeszła. Katarzyna Zawada osierociła trójkę dzieci. O śmierci pielęgniarki na co dzień pracującej na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu poinformowano na stronie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu. To pierwszy śmiertelny przypadek zachorowania na koronawirusa wśród służby zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim.

- Była osobą, która kochała pacjentów. Nie zważając na trudny czas pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki. Pełna ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie. Niestety będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę - tak wspominają zmarłą pielęgniarkę współpracownicy.

Koronawirus zbiera żniwo na pierwszej linii frontu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zapamiętamy ją jako bardzo dobrego człowieka o wielkim sercu, wspaniałą, oddaną swojej pracy pielęgniarkę, która nigdy nie poddawała się przeciwnościom stawianym przez los. Była troskliwą i kochającą Matką trójki dzieci. W tych trudnych chwilach Joannie, Monice i Robertowi składamy wyrazy głębokiego współczucia - czytamy na stronie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu, która na czas żałoby po zmarłej przybrała szaro-czarne barwy.

Dzisiaj grzeje: 1. Wicepremier przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Włodzimierz Niderhaus
2. Kiedy kolejny etap luzowania obostrzeń? Rzecznik rządu ogłosił, co stanie się jutro

Pielęgniarka jest kolejną ofiarą koronawirusa wśród pracujących w służbie zdrowia. 16 kwietnia media informowały o śmierci 46-letniego fizjoterapeuty z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, następnie 21 kwietnia dowiedzieliśmy się o śmierci 59-letniej pielęgniarki ze Szpitala Rejonowego w Kozienicach. Na początku maja zmarła kolejna pielęgniarka, ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu oraz ratownik medyczny z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

Fot. Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia na czas epidemii. Dotyczą wielu polskich rodzin
  2. Anna Lewandowska nie próżnowała podczas kwarantanny. Trenerka napisała książkę (FOTO)
  3. Zabójstwo. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie pozostawiają wątpliwości
  4. 17-letni Bartek przez 10 godzin był odsyłany ze szpitala do szpitala. Umierał w skandalicznych warunkach
  5. Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP. Padły ważne słowa
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Źródło: Wirtualna Polska, Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News