Polska pielęgniarka porwana w Niemczech. Policja opublikowała wizerunki porywaczy

Polska pielęgniarka porwana w Niemczech. Policja opublikowała wizerunki porywaczy

Pielęgniarka z Polski została porwana na terenie Niemiec przez swoich dwóch rodaków. Niemiecka i polska policja podały do wiadomości publicznej wizerunki i dane poszukiwanych. Działania służb trwają.

Pielęgniarka jest poszukiwania nie tylko przez niemiecką i polską policję, ale również przez francuską. Została porwana w miejscowości Aspach niedaleko Stuttgartu, skąd niedaleko jest do granicy francuskiej. Do zdarzenia doszło 3 czerwca. 47-letnia Jolanta Szewczyk o 13:30 wyszła na przerwę w pracy i już do niej nie wróciła. Ronald Kroetz, rzecznik komisariatu policji okręgu Aalen, poinformował, że kobieta została siłą uprowadzona przez byłego partnera: 51-letniego Macieja Iwańczyka i jego kolegę: 23-letniego Krzysztofa Trzesickiego. Była wieziona przez Niemcy, aż do Francji.

Pielęgniarka została porwana przez byłego partnera. Na miejscu ślady przemocy

W lesie w Strasburgu znaleziono porzuconego kampera. Nie było w nim nikogo, ale wiadome było, że to nim podróżowała poszukiwana trójka.

- Zabezpieczone w samochodzie ślady wskazują na zastosowanie przemocy. Jeden z porywaczy Maciej Iwańczyk jest niebezpieczny: zachowuje się agresywnie i ma problemy psychiczne. Dlatego apelujemy do potencjalnych świadków, żeby nic nie robili na własną rękę, tylko wzywali policję - zaapelował Kroetz.

Ostatni ślad to rozmowa telefoniczna z córką na granicy niemiecko-francuskiej. Mówiła, że się boi, jest chora na raka

Z ustaleń śledczych wynika, że Jolanta zakończyła niedawno swój związek z Iwańczykiem, ale zgodziła się na ostatnie spotkanie. Iwańczyk specjalnie dla niej przyjechał aż z Polski, ale wziął ze sobą kolegę - być może wtedy już miał w planie zrobić krzywdę Jolancie. Nie byli wcześniej notowani, za to teraz został wydany Europejski Nakaz Aresztowania.

Zaginiona ma 164 cm wzrostu, waży 58 kg, ma blond włosy i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia była ubrana w sportowe, szare dresy, miała przy sobie czarną torebkę. Kobieta jest chora na anemie i łagodny nowotwór (przyjmuje stałe leki), dlatego może pilnie potrzebować hospitalizacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pani Jolanta ostatni raz widziana była w okolicach granicy niemiecko-francuskiej dnia 05.06.2019. Tam też, był ostatni kontakt telefoniczny, gdzie podczas rozmowy z córką potwierdziła, że jest z byłym partnerem, rozmowa była chaotyczna. Porzucony i pusty samochód kempingowy, którym się poruszali został znaleziony w lesie w okolicach Strasburga we Francji. Przed porwaniem jeden z mężczyzn poruszał z ciemnozielonym samochodem, Renault Laguna polskich numerach rejestracyjnych. Każdy, kto może pomóc proszony jest o kontakt na numer: 0 71 51 950 333.

Fot. fahndung.polizei-bw.de

 

Fot. facebook.com/zaginiecia

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3.  Tragiczna wiadomość. Nie żyje twórca uwielbianego przez Polaków serialu Polsatu
  4. Beata Tyszkiewicz ma problemy z sercem. Spisała testament, zgromadziła astronomiczne oszczędności
  5. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie
  6. TVP przekazuje alert RCB dla kilku województw. Zaleca nie wychodzić z domu i zabezpieczyć dobytek

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu