Jedno zdjęcie, które wyciska z człowieka ostatnie łzy. Pielęgniarka uratowała noworodki przed śmiertelnym wybuchem

Jedno zdjęcie, które wyciska z człowieka ostatnie łzy. Pielęgniarka uratowała noworodki przed śmiertelnym wybuchem Źródło: Pixabay/DarkoStojanovic

Pielęgniarka uratowała troje noworodków podczas tragicznych wydarzeń w Bejrucie. W sieci pojawiło się niesamowite zdjęcie. Internauci nie są w stanie powstrzymać łez. Kobieta uratowała dzieci podczas tragicznych wydarzeń. Niewiele brakowało, a sytuacja mogłaby wyglądać o wiele gorzej.

Niesamowite zdjęcie obiegło cały świat. Pielęgniarka podczas tragicznych wydarzeń w Bejrucie zdołała uratować troje noworodków. Choć siła uderzenia sprawiła, że szpital został częściowo zniszczony, kobiecie udało się ocalić troje nowo narodzonych dzieci. Nieprawdopodobna historia.

Pielęgniarka uratowała troje noworodków, niesamowite zdjęcie wzruszyło tysiące internautów

Liczba ofiar śmiertelnych dwóch eksplozji w Bejrucie, do których doszło w późne wtorkowe popołudnie osiągnęła 145. Ogromna siła uderzenia sprawiła, że wiele budynków zostało zniszczonych całkowicie lub częściowo. Nadal trwają poszukiwania zaginionych osób. Wśród dramatycznych wydarzeń znalazła się jednak także piękna i wzruszająca scena, która została uwieczniona na fotografii.

W późne wtorkowe popołudnie doszło do tragicznej eksplozji w Bejruckim porcie. Od kilku lat przechowywano tam saletrę amonową, która została zmagazynowana bez niezbędnych zabezpieczeń. Siła wybuchu była na tyle ogromna, że było go słychać na oddalonym o 240 kilometrów Cyprze. Władze libańskie poinformowały, że przyczyną tragedii okazały się prace spawalnicze w składach, gdzie znajdowało się 2 750 ton saletry.

Sytuacja spowodowała, że libański rząd ogłosił w mieście stan wyjątkowy. Ma on obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie. 

Dwa wybuchy spowodowały ogromne zniszczenia w całym mieście, zwłaszcza w jego centralnych częściach. Ucierpiały zarówno budynki rządowe, jak i mieszkalne, sklepy oraz szpitale. W jednej z placówek medycznych doszło jednak do nieprawdopodobnie wzruszającej sceny. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Fotograf Bilal Jawich, który mieszka na przedmieściach, niedługo po eksplozji udał się do centrum miasta. Mężczyzna trafił do szpitala Al Roum - jego okolica była zdewastowana, sama siedziba także uległa poważnym zniszczeniom. Na miejscu fotograf stał się świadkiem niesamowitej sceny. Zobaczył młodą lekarkę, tulącą w ramionach troje nowo narodzonych dzieci. Postanowił uwiecznić tę scenę, a zdjęcie niemal natychmiast obiegło cały świat. 

- Wyglądała, jakby posiadała ukrytą siłę, która dała jej samokontrolę i możliwość uratowania tych dzieci. Ludzie wyróżniają się wśród tych brutalnych, ciemnych i złych okoliczności, a ta pielęgniarka stanęła na wysokości zadania - przekazał fotograf podczas rozmowy z CNN. 

Pielęgniarka miała również opowiedzieć mężczyźnie o tym, że w momencie wybuchu była na oddziale macierzyńskim. Kobieta wyznała, że wskutek eksplozji straciła na chwilę przytomność. W momencie gdy się obudziła, w ramionach trzymała noworodki, które później uchwycił Jawich na swoim zdjęciu. Fotografia obiegła sieć, internauci nie są w stanie powstrzymać łez. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nikt się nie spodziewał. Dagmara przekazała radosną nowinę, zewsząd płyną gratulacje

2. Kultowe postacie z bajek były chore psychicznie? Teoria, która może zniszczyć wspomnienia z dzieciństwa

3. Rafał Trzaskowski przekazał pilną wiadomość. Wszystko po nagłej i tragicznej śmierci wielu osób

Niestety pojawiły się także przykre informacje w kontekście szpitala. Według raportów CNN 18 osób, przebywających w szpitalu podczas wybuchu, zmarło. 12 z nich to pacjenci, 4 były pielęgniarkami, dwoje pozostałych osób odwiedzało bliskich. Ok. 80 procent budynku oraz 50 procent sprzętu medycznego zostało zniszczone. Do sytuacji w Bejrucie odniósł się Rafał Trzaskowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdy na salę weszła Agata Duda, wszyscy zamarli. Co ona na siebie założyła?
  2. Wszyscy milczeli o jednym nowym zakazie. Minister się wygadała, wejdzie w tym tygodniu w trybie natychmiastowym
  3. Siostra Kory przerwała milczenie. Dopiero teraz zdecydowała się powiedzieć całą prawdę
  4. Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu
  5. Pół kraju z pomarańczowymi alertami, trzeba mieć się na baczności. Polki i Polacy powinni być specjalnie przygotowani

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News