Dramatyczny apel pielęgniarki do Polaków. Boi się ujawniać swoje nazwisko, ale musiała powiedzieć prawdę

Dramatyczny apel pielęgniarki do Polaków. Boi się ujawniać swoje nazwisko, ale musiała powiedzieć prawdę Źródło: Unsplash H Shaw

Koronawirus wywołał pandemię, która rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Pracownicy służby zdrowia dokładają wszelkich starań, by przeciwdziałać chorobie. Jedna pielęgniarka postanowiła przerwać milczenie i anonimowo zaapelowała do Polaków.

Anonimowa pielęgniarka musiała powiedzieć prawdę o tym, z czym mierzy się aktualnie służba zdrowia. Jej apel skierowany do Polaków jest niezwykle istotny.

Pielęgniarka nie mogła już milczeć

Słowa, które powiedziała pielęgniarka powinny trafić do każdego. Kobieta pracująca w szpitalu jednoimiennym w obawie o swoją posadę aanonimowo wypowiedziała się na temat panującej pandemii. W wywiadzie udzielonym dla Wirtualnej Polski, pielęgniarka opowiedziała o trudach związanych z pandemią, którą wywołał koronawirus. Jej relacja jest wyjątkowo przejmująca.

Kobieta podkreśliła, że zaobserwowała znaczny wzrost poziomu lęku wśród pacjentów. Osoby, które mają nawet minimalne objawy zgłaszają się do szpitali. Jednak okazuje się, że placówka nie zawsze będzie dla nich najbezpieczniejszym miejscem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Apel kobiety jest niezwykle istotny

Pielęgniarka w swojej wypowiedzi przyznała, że wiele osób zgłaszających się z gorączką nie miała wcześniej styczności z zainfekowanymi. W związku z tym wystąpienie u nich choroby, którą wywołuje koronawirus jest znikome. Jednak każdy tego typu przypadek jest traktowany bardzo poważnie. Wówczas pracownicy ochrony zdrowia są odrywani od niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Pielęgniarka powiedziała też ważne słowa, które warto znać.

- Nie pchajcie się do szpitali jednoimiennych, które są już "skażone", bo to na pewno nie pomoże. Jeśli objawy są łagodne, to naprawdę lepiej zostać w domu. Z lekarzem pierwszego kontaktu można skontaktować się telefonicznie. Po wstępnym wywiadzie można otrzymać elektroniczną receptę. Warto z tego korzystać - podkreśliła kobieta w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina uwielbianego aktora przekazała tragiczne wieści. Zmarł 2 dni temu na koronawirusa

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Nie da się ukryć, że ochrona zdrowia i inne służby mierzą się teraz z ogromnym wyzwaniem. W związku z tym powinniśmy zachować wszelkie środki ostrożności i nie utrudniać im ciężkiej pracy. Wiele zależy od naszej odpowiedzialności. Dlatego warto wykazywać się samodzielnością i stosować się do panujących zasad. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata
  3. Zenek Martyniuk przeszedł dramatyczne chwile. Po kilku miesiącach zdradził smutne szczegóły
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. Para wybrała się na spacer z psem po opustoszałej okolicy. Gdy zauważyli, kto idzie z nimi, zamarli
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News