pielęgniarka
Pixabay Arcaion
Mateusz Sidorek - 5 Maja 2020

Niestety, potwierdzono najsmutniejszą informacje. Nie żyje polska pielęgniarka, jej syn przerwał milczenie

Pielęgniarka do samego końca walczyła o zdrowie i życie swoich pacjentów. Wraz z resztą personelu wypełniała wszystkie obowiązki podczas pandemii koronawirusa. Niestety w trakcie pracy kobieta zaraziła się i zapłaciła najwyższą cenę. Jej syn opublikował w mediach społecznościowych wzruszającą wiadomość. Pielęgniarka zmarła.

Pielęgniarka przez wiele lat była związana ze Szpitalem Powiatowym w Zawierciu. Dorota Głuchowska jest dzisiaj wspominana przez zarząd oraz resztę personelu jako kobieta oddana sprawie, gotowa do największych poświęceń. Dopiero choroba sprawiła, że Głuchowska przestała opiekować się pacjentami. Niestety jej organizm przegrał walkę z koronawirusem.

Rok szkolny klluczowa decyzjaKluczowa decyzja, rodzice nie dowierzają. Minister przerwał milczenie dot. powrotu dzieci do szkółCzytaj dalej

W trudnych czasach wywołanych pandemią koronawirusa, taka pielęgniarka jak Dorota Głuchowska byłaby mile widziana na każdym oddziale szpitalnym. Pracujące z nią koleżanki określiły ją jako osobę pełną empatii, gotową służyć pomocą w każdej chwili, co budziło duży szacunek wśród pozostałej części personelu. Po śmierci tej wyjątkowej pielęgniarki, komunikat wystosował jej syn, Marcin.

Pielęgniarka zmarła na COVID-19

Pielęgniarka została pożegnana przez personel oraz zarząd Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Po charakterze komunikatów, które znalazły się w mediach społecznościowych, możemy wnioskować, że Dorota Głuchowska była w instytucji medycznej kimś więcej, niż tylko pracownikiem. Treść ujawnia także nadzieje, które do końca mieli jej przyjaciele.

- Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, poniosła najwyższą cenę. Do końca żywiliśmy nadzieję, że wygra tę walkę. Zdecydowaliśmy się otoczyć panią Dorotę opieką w ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności i możliwościach terapii, których jako szpital powiatowy nie mogliśmy wdrożyć. Lekarze z wrocławskiego szpitala bez wahania odpowiedzieli na naszą prośbę i przez niemal dwa tygodnie nie ustawali w wysiłkach, aby pokonać chorobę. Wiemy, że zrobili wszystko, co było w ludzkiej mocy - komunikat szpitala cytuje portal Super Express.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

mięsoNie zauważył, że je niedogotowaną wieprzowinę. Największy błąd życia, oto, co znaleziono w jego mózguCzytaj dalej

Po tym, jak pielęgniarka zmarła, krótką wiadomość lekarzom przekazał jej syn, Marcin. W ten sposób mężczyzna chciał podziękować personelowi medycznemu za to, że wszyscy wspierali się w trudnych momentach i robili wszystko, by pomóc jego matce.

- Dziękuję wam za pomoc i za to, co robiliście, żeby mamie pomóc - jego wpis z Facebooka pojawił się na portalu Super Express.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów

2. ”Rz”: Rząd bliski podjęcia decyzji dotyczącej milionów Polaków. Chodzi o nasze pieniądze

Pielęgniarka do samego końca niosła pomoc potrzebującym. Swoje poświęcenie przypłaciła życiem. Personel medyczny obecnie jest bardzo narażony, mimo to wciąż pojawiają się informacje o atakach na lekarzy i pielęgniarki. Niedawno pisaliśmy o akcie wandalizmu, jaki spotkał pielęgniarkę gliwickiego szpitala.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające doniesienia służb specjalnych. Chiny mogły ukrywać prawdę o wirusie z Wuhan
  2. Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jaw
  3. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  4. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  5. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  6. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News