Pielęgniarka wyznała całą prawdę o fali zarażeń w szpitalu. Nie mieści się w głowie

Pielęgniarka wyznała całą prawdę o fali zarażeń w szpitalu. Nie mieści się w głowie Źródło: Unsplash.com H Shaw

Pielęgniarka zdecydowała się udzielić anonimowego wywiadu, w którym zdała relację z jednego polskich szpitali. Niestety, nie jest dobrze, możliwe, że podobna sytuacja jest w innych placówkach.

Pielęgniarka pozostała anonimowa, ze względu na zwolnienia, pracowników służby zdrowia, którzy w mediach społecznościowych krytykowali obecną sytuację w szpitalach. Sytuacja nie prezentuje się zbyt dobrze, to właśnie tam zaczęła się fala zakażeń.

Pielęgniarka wyznała całą prawdę o nagłym wzroście zakażeń w jednym ze szpitali

Jak podaje "Super Express", który przeprowadzał wywiad, pielęgniarka pracuje w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim, w którym 31 marca potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia. Zdiagnozowano 45 zakażonych, z czego połowa to personel szpitala.

Okazuje się, że w placówce panuje ogromny chaos, do czasu jego opanowania zamknięto przyjęcia w szpitalu i rozpoczęto kwarantannę wewnętrzną. Wstrzymano wszystkie operacje (poza cesarskimi cięciami), a pacjentów, u których potwierdzono zarażenie, przewieziono do szpitali zakaźnych. To jednak nie wszystko.

- Nie wiem, czy pozostałym, tym z podejrzeniem, już wykonano testy. Opiekuje się nimi jednak personel, któremu jeszcze nie wykonano testów - opowiadała pielęgniarka.

Pielęgniarka zdradza, jak mogło dojść do fali zakażeń w szpitalu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mamy podejrzenia. Kilka dni temu trafił do nas pacjent z podejrzeniem zakażenia. Zwieziono go na blok operacyjny, ale stwierdzono, że ma gorączkę, więc ostatecznie zabieg nie został wykonany. Ten sam personel, który przy nim przebywał przed wykryciem podejrzenia, przyszedł następnego dnia do pracy. Kolejnego dnia znowu. Później poznaliśmy wynik testu tego pacjenta: pozytywny. Zaczęto robić testy wśród personelu - mówiła w wywiadzie dla "Super-Expressu".

Dzisiaj grzeje: 1. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
 
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Niestety, w związku ze zakażeniami, kurczą się zapasy środków ochrony, brakuje maseczek. Ponadto, jak relacjonuje pracownica szpitalu, chaos jest coraz większy, a w placówce brakuje personelu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  4. Miliony widzów TVN usłyszało przejmujące słowa. Szumowski potwierdził: "Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń"
  5. Duda zdradził nieznane fakty na temat katastrofy smoleńskiej. Nad trumną Kaczyńskiej doszło do niebywałej sytuacji
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News