Gorszych informacji dawno nie było. Polakom uderzy po kieszeniach

Gorszych informacji dawno nie było. Polakom uderzy po kieszeniach Źródło: Fot. Pixabay

Wielu Polaków jest już dziś zbulwersowanych wzrostem cen, który wkrótce nas czeka. Postawowe produkty, takie jak pieczywo, znacząco bowiem zdrożeją, co uderzy po kieszeniach wszystkich obywateli. Jakich zmian możemy się spodziewać?

Przedstawiciele Instytutu Polskiego Pieczywa nie mają dla mieszkańców naszego kraju pozytywnych wiadomości. Jak się bowiem okazuje, już dziś na rynku zauważyć możemy poważny wzrost cen, który nie zatrzyma się jednak na obecnym poziomie.

Pieczywo znacząco zdrożeje

W maju 2018 roku pieczywo miało być średnio droższe nawet o. 4,5 proc. względem tego samego miesiąca jeszcze przed rokiem. Już wkrótce zmiana ta wskoczy już na poziom 7 lub nawet 8 proc. Skąd wziął się wzrost cen, który uderzy w portfele Polaków? Powodem są przede wszystkim rosnące koszty transportu oraz produkcji, a także trudne warunki atmosferyczne i brak osób chętnych do pracy w tej branży.

Trudna sytuacja w niezwykle potrzebnej branży

- Sytuacja piekarzy jest bardziej skomplikowana, niż innych branż borykających się z niedoborami pracowników, bo produkcją często odbywa się nocą. To nie są komfortowe warunki pracy - powiedział w rozmowie z mediami Grzegorz Nowakowski, pełniący obecnie funkcję dyrektora Instytutu Polskiego Pieczywa. Znaczący wzrost cen ma ponoć nie objąć w znacznym stopniu najtańszych produktów. W ich przypadku obywatele zapewne zauważą jednak niewielkie zmiany, które także nie przypadną do gustu klientom. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmarna śmierć w domu Morawieckich. Premier o tym nie mówił
  2. Andrzej Duda zapadł się pod ziemię ze wstydu. Przypomnieli mu „głupie” słowa
  3. Kiedy wszyscy oglądali mecz, podjęto decyzję. Fatalne wieści dla Polski
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News