W sklepach brakuje drożdży. Można je zastąpić mieszanką dwóch składników, które każdy ma w swojej kuchni

W sklepach brakuje drożdży. Można je zastąpić mieszanką dwóch składników, które każdy ma w swojej kuchni Źródło: youtube wp

Pieczenie bez drożdży jest możliwe. Produkt, który obecnie ciężko jest znaleźć w sklepie spożywczym, można w łatwy sposób zastąpić, łącząc dwa składniki, które z pewnością każdy posiada we własnym mieszkaniu.

Pieczenie chleba czy bułek może być dzisiaj niemałym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy w sklepach zaczyna brakować drożdży. Chociaż producenci obiecują, że na Wielkanoc drożdży nie zabraknie, warto dowiedzieć się, jakie alternatywne rozwiązania, można wprowadzić do kuchni, by bez drożdży piec.

Okazuje się, że połączenie zaledwie dwóch popularnych produktów, które każdy z nas powinien posiadać w swojej kuchni, sprawdzi się tak dobrze, jak drożdże. Połączenie tych składników ma dodatkowy plus, którego nie mają drożdże. 

Produkt deficytowy. Pieczenie bez drożdży jest banalnie proste

Drożdże stały się produktem, który po makaronie i papierze toaletowym, w pierwszej kolejności znika ze sklepowych półek. Izolacja sprawiła, że więcej osób zajmuje się pieczeniem we własnych domach. Pieczenie chleba czy bułek samodzielnie daje nie tylko satysfakcję, ale sprawia, że mniej razy wychodzimy z domu do piekarni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Okazuje się, że dziś, kiedy drożdży w sklepach nie ma, a święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, w sieci pojawia się wiele przepisów, które pokazują, jak w prosty sposób zastąpić drożdże. Pieczenie bez ich użycia wcale nie jest skomplikowane, wystarczy wiedzieć, jak prawidłowo je zastąpić. 

Pieczenie z wykorzystaniem dwóch popularnych składników 

W przypadku pieczenia chleba drożdże można zastąpić przy użyciu zakwasu. Jednak jeżeli nie mamy przygotowanego zakwasu, możemy połączyć dwa składniki, które z pewnością znajdują się w kuchni. Połączenie sody i soku z cytryny w proporcjach 1:1 będzie świetną alternatywą dla drożdży. 

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

2. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMSa. Znamy jego treść, każdy musi go przeczytać

Użycie sody i soku z cytryny sprawia, że w przypadku ciasta nie wymaga, by ciasto stało w ciepłym miejscu, można niemalże natychmiast wstawić je do piekarnika i piec. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Brytyjskie media donoszą. Udało jej się przeżyć grypę hiszpankę, pokonał ją koronawirus
  2. Nie żyje znany bramkarz. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 43 lata
  3. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  4. Na Wielkanoc kolejne zakazy? Minister Szumowski zabrał głos, dla wielu święta mogą być smutne
  5. Córka Kasi Kowalskiej drugi raz walczy o życie. Były cztery reanimacje
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

źródło: wp

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News