Kilka dni temu w Częstochowie grupa pięciu mężczyzn zaatakowała maczetą 25-letniego Polaka. Teraz policja ujawniła, że prawdopodobnie sprawcami byli ciemnoskórzy obcokrajowcy. Ofiara z ranami ciętymi i tłuczonymi głowy trafiła do szpitala.

– Sprawcami prawdopodobnie byli obcokrajowcy o ciemnej karnacji. Na razie trudno jednak powiedzieć, czy osoby te były narodowości tureckiej, czy innej arabskiej – zdradziła mediom aspirant Marta Kaczyńska z częstochowskiej policji. Do ataku miało dojść w nocy, gdy grupa pięciu tajemniczych mężczyzn zaczepiła trzech Polaków.

Jeden z nich z raną ciętą, tłuczoną w okolicy potylicznej głowy i obrażeniami twarzoczaszki trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża na szczęście niebezpieczeństwo, więc został już wypuszczony do domu.

Częstochowska policja przy współpracy z prokuraturą ustala wciąż szczegóły zajścia. Sprawa jest na etapie przesłuchiwania świadków oraz poszukiwania dokładnych danych sprawców.

Według policji czynności następują w dobrym tempie, więc niedługo opinia publiczna dowie się prawdopodobnie, kto stał za brutalnym atakiem, który na szczęście nie skończył się tragicznie.

 

...

Zobacz również