Zawrzało w internecie po wpisie Konrada Piaseckiego. Dziennikarz Radia Zet skrytykował bowiem sobotnią akcję Obywateli RP, którzy próbowali blokować obchody miesięcznicy smoleńskiej. Piasecki określił ich mianem „pożytecznych idiotów”, co spowodowało niemałą burzę w sieci.

Zaczęło się od wpisu Konrada Piaseckiego, jaki ten opublikował na swoim koncie na Twitterze. Dziennikarz napisał w nim, że PiS z pewnością wykorzysta próby blokowania miesięcznicy, do zaostrzenia prawa o zgromadzeniach, a samych Obywateli RP określił mianem „pożytecznych idiotów”.

źródło: twitter.com/KonradPiasecki

Słowa te nie spodobały się innym dziennikarzom. Wpis radiowca skrytykowała Eliza Michalik, która zarzuciła Piaseckiemu nieznajomość idei wolności słowa. Podkreśliła, że prawo do wyrażania swoich poglądów, to podstawowe prawo człowieka. Także Tomasz Lis wypowiedział się w sprawie. Zdaniem redaktora naczelnego Newsweeka, Piasecki w swoim wpisie potwierdził tylko „autorytarny charakter władzy”.

źródło: facebook.com/eliza.michalik
źródło: twitter.com/lis_tomasz

Dziennikarz Radia Zet ponownie więc zabrał głos. Piasecki stwierdził, że zamierza poczekać, aż ktoś zacznie sabotować wydarzenia opozycji. Wtedy zaś przypomni swoim „weekendowym oponentom” ich wpisy dotyczące wolności słowa.

Poczekam aż ktoś będzie blokował czy zakłócał marsz KODu, wykład Baumanna, spotkanie opozycji z wyborcami. I poczytam moich weekendowych oponentów, przekonujących, że o to chodzi w demokracji, należy korzystać z praw i że niechęć do kontrdemonstracji jest bezrozumna – skomentował na Twitterze Piasecki.

Po tym wpisie na Piaseckiego spadła fala krytyki nie tylko ze strony dziennikarzy. Do komentowania wpisu radiowca włączyli się też zwykli internauci, którzy atakowali Piaseckiego i zarzucali mu niezrozumienie akcji Obywateli RP czy „życie w innej rzeczywistości”.

Najbardziej zdenerwował dziennikarza jednak użytkownik Twittera kryjący się pod nickiem bet0n14rk4, który zarzucił radiowcowi tendencyjność wypowiedzi. Piasecki zdobył się na ostrą replikę, w której zapytał internautę czy ten jest „kretynem czy może bezczelnym chamem”.

źródło: twitter.com/KonradPiasecki

pt

...

Zobacz również