phuong thao nguyen
Fot. Pixabay
Piotr Bernaciak - 28 Stycznia 2019

Tak bardzo wstydziła się skąd pochodzi, że używała polskiego imienia

Phuong Thao Nguyen to kobieta, która była zmuszona zrobić to, na co decyduje się niewiele osób, nawet w obliczu strachu. Okazuje się, że w związku ze swoim pochodzeniem, musiała używać wyłącznie polskiego imienia, które zostało jej nadane w najmłodszych latach.

Phuong Thao Nguyen musiał zmagać się z ogromnym wstydem, towarzyszył jej przez niemal całe życie i w pewnym momencie urósł on do tego stopnia, że kobieta była zmuszona dokonać ważnych zmian w swoim życiu. Co przeżyła osoba, która zdecydowała się ukrywać swoje prawdziwe pochodzenie? Historia ta dotyczy pochodzącej z Wietnamu kobiety, która zdecydowała się opowiedzieć historię swojego pobytu w Polsce. To, co przeżyła jeszcze w czasach dzieciństwa, wywołało u niej ogromne emocje i sprawiło, że do końca życia pamiętać będzie to, do czego była zmuszona. Phuong Thao Nguyen, bo tak nazywa się kobieta, miała ogromne problemy z przystosowaniem się do polskich warunków. Do naszego kraju przybyła wraz z rodzicami w wieku trzech lat, co drastycznie wpłynęło na jej wychowanie. Jak opowiada po latach, miała ogromne problemy z dostosowaniem się do polskiej kuchni, przez co niejednokrotnie wracała z przedszkola głodna. Znacznie większe problemy w jej życiu pojawiły się dopiero później, gdy wchodziła w wiek nastoletni.

Phuong Thao Nhuyen - kobieta musiała zmienić imię

Największym problemem było jej imię, które brzmiało wyjątkowo egzotycznie dla wszystkich Polaków. Mieli oni ogromne problemy z przystosowaniem się do imienia Phuong, wobec czego nastolatka zdecydowała się wówczas na używanie wyłącznie imienia Monika, jakie dla ułatwienia "nadały jej" w przedszkolu opiekunki.Phuong Thao Nguyen opowiada, że w pewnym momencie jej prawdziwe imię było dla niej uciążliwe. Twierdzi, że nie znosiła, gdy dzwonili do niej rodzice i musiała rozmawiać z nimi po wietnamsku w obecności znajomych. Szybko opanowała polski, ale w domu rodzinnym wciąż panował język kraju, z którego pochodzi rodzina Nguyen. W znacznie lepszej sytuacji była jej młodsza siostra Ania. Dostała ona imię popularnie nie tylko w Polsce, ale i w Wietnamie, bowiem mieszkańcy tego kraju nie mają problemów z jego wymową, w związku z czym urodzona w Polsce młodsza z sióstr mogła cieszyć się imieniem znacznie bardziej popularnym i nie zwracającym uwagi.DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ:
Syn króla disco poloZenek Martyniuk załamany! Jego syn przekroczył wszelkie graniceCzytaj dalej
Pomimo wielu problemów podczas wieku dorastania, obie Wietnamki ostatecznie doskonale poradziły sobie z życiem w Polsce. Po latach postanowiły one otworzyć w Warszawie restaurację z jedzeniem wietnamskim, spełniając tym samym odwieczne marzenie mamy. Znajduje się ona przy ulicy Wilczej i istnieje już od ponad trzech lat, odnosząc coraz większe sukcesy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Córka prezydenta to PIEKIELNIE ambitna osoba. Po uczelni krążą o niej SZOKUJĄCE opinie
  2. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  3. Matki chcą ją rozerwać. Szokujące słowa Rusin o dzieciach w restauracjach
  4. Kochały go miliony Polaków. Chcą go zlinczować, bo wspiera uchodźców
  5. Imigrant z Syrii wygrał wybory samorządowe w Polsce
RanczoBolesne traumy gwiazdora Ranczo. Stracił żonę, odszedł z pracyCzytaj dalej
 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News