Ryszard Petru w przeciwieństwie do Grzegorza Schetyny nadal popiera przyjęcie uchodźców do Polski. Lider .Nowoczesnej zapewnił, że jego formacja zmusi rząd Polski do współpracy z Unią Europejską w tej materii. 

Według badań, większość Polaków nie zgadza się na przyjęcie uchodźców do Polski. Zdanie w tym temacie zmieniła już Platforma Obywatelska, której szef w rozmowie z TVP Info ogłosił, iż jego partia nie popiera udzielenia schronienia uchodźcom z Syrii. Część zwolenników opozycji była oburzona taką zmianą frontu i oskarżyła Schetynę o ugięcie się pod presją i granie pod publikę.

Przyjęcia uchodźców domaga się z kolei .Nowoczesna. Ryszard Petru przekonuje, że jego formacja będzie zmusi rząd do współpracy z Unią Europejską w tym temacie.

– W świecie mglistych programów, zmiennych deklaracji politycznych i obietnic bez pokrycia, zobowiązaliśmy się do konkretnych działań – mówił Petru.

Lider .Nowoczesnej nie zdradził jak ma zamiar to zrobić, ale ogłosił, że „zobowiąże rząd do solidarności europejskiej w sprawie uchodźców”.

– Zobowiążemy rząd do solidarności europejskiej w sprawie uchodźców i do pomocy ofiarom wojny uciekającym przed śmiercią i cierpieniem, przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa dla naszych obywateli – dodał.

...

Zobacz również