Ryszard Petru wziął udział w warszawskiej manifestacji KOD-u, która organizowana była pod hasłem „My, Naród”. Uczestnicy zgromadzili się ze względu na solidarność z Lechem Wałęsą. Lider .Nowoczesnej przekonywał, że zjednoczona siła zmusi Jarosława Kaczyńskiego do odejścia.

– Minęło 100 dni łamania prawa, ale obawiam się, że będzie jeszcze gorzej. To było 100 dni, kiedy informację zastąpiono propagandą, kiedy rozmowa została zastąpiona inwigilacją, kiedy uśmiech został zastąpiony agresją. Ale pamiętajcie, najgorsze jeszcze przed nami! – mówił.

– Musimy być silni, Jarosław Kaczyński mówi, że nie ustąpi. Ustąpi, jak będziemy razem. Ponadpartyjnie! Zmusimy Jarosława Kaczyńskiego, żeby ustąpił! Kaczyński ustąpi, jak będziemy protestować i w parlamencie i na ulicach, jak będziemy wszyscy razem ponadpartyjnie – dodał.

– To nas wszystkich łączy. Musimy przywrócić ład konstytucyjny w Polsce! Ład, który łamie Andrzej Duda! Prezydent Polski, w majestacie prawa, łamie polską konstytucję! Musimy go zmusić do tego, żeby przyjął ślubowanie od sędziów, a Jarosława Kaczyńskiego, żeby naprawili to, co napsuli w parlamencie. Potem będzie trzeba wszystko po nich posprzątać! – zapowiedział lider .Nowoczesnej.

Jeżeli film się nie pokazuje, należy odświeżyć stronę lub zaktualizować przeglądarkę.

Demonstracja „My, Naród” 27.02.2016My, Naród…Różni w światopoglądzie. Podobni w oczekiwaniach:1. Koniec z zawłaszczaniem państwa. Ono jest nasze.2. Koniec z propagandą zamiast dialogu. Media są publiczne a nie rządowe.3. Koniec z próbą fałszowania historii. Jesteśmy z niej dumni.4. Koniec z niszczeniem prawa. Konstytucja stoi ponad PiS-em. Wyroki sądu to nie opinia.5. Koniec ze szkodliwymi zmianami kadrowymi w spółkach skarbu państwa. One są po to, by dla Nas – Obywateli zarabiać.Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy dzisiaj demonstrują i tych, którzy wspierają. To prawdziwa przyjemność być z Wami. Za nami pierwsze 100 dni destrukcji. Przed nami kolejne.Mimo tego jestem pewien, że potrafimy skutecznie pokazać Rządowi i Jarosławowi Kaczyńskiego czym jesteśmy My – Naród. Dumny, twardy, zdeterminowany…

Posted by Ryszard Petru on 27 luty 2016

ZOBACZ TAKŻE –  Schetynie puściły nerwy. Szarpnął za kamerę vlogera (video)

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński: Potrzebujemy dwóch kadencji na dobrą zmianę

ZOBACZ TAKŻE – Mamy dane dotyczące frekwencji marszu KOD. Media manipulują w obie strony

ZOBACZ TAKŻE – Szydło: Demokracja ma się świetnie, bo nikt nie zabrania protestów

ZOBACZ TAKŻE – Komisja Wenecka: „Demokracja i prawa człowieka w Polsce są zagrożone”

Zobacz również