Lider .Nowoczesnej zapowiada wielką manifestację, która ma odbyć się w marcu. Petru przekonuje, że ludzie masowo wyjdą na ulice za jego zachętą, jeśli PiS nie uzna wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz opinii Komisji Weneckiej.

– Zwróćmy uwagę, że mamy już kolejne protesty, jakby ze świata i ja mam też taki apel do pani premier. Jeżeli dziesiąta osoba z kolei mówi, że ktoś jest pijany, to trzeba się na wszelki wypadek położyć do łóżka – przekonywał Petru w radiu RMF FM.

Nie wiadomo czy manifestacja będzie wspólną inicjatywą .Nowoczesnej oraz Komitetu Obrony Demokracji. W przeszłości politycy .N pojawiali się na demonstracjach i marszach organizowanych przez KOD.

Petru przekonuje, że PiS dostał mandat na rządzenie, ale „nie na łamanie Konstytucji RP”. W związku z tym, na manifestacje przybędą działacze wszystkich sejmowych formacji oprócz PiS i klubu Kukiz’15, który według lidera .Nowoczesnej głosuje, tak jak partia rządząca.

Zapowiedział również, że będzie startował w wyborach parlamentarnych, jako kandydat na premiera.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: natemat.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.