Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru po raz kolejny stał się celem kpin internautów z powodu swojej wypowiedzi. Jak przekonuje opozycjonista, gdyby europejskie władze nie zajmowały się tak gorliwie Brexitem to być może do ataku terrorystycznego w Nicei, by nie doszło.

Po ataku terrorystycznym zorganizowanym przez 31-letniego Tunezyjczyka podczas obchodów Dni Bastylii w Nicei polscy politycy dzielą się swoimi komentarzami w mediach. Większość z nich łączy się w bólu z rodzinami ofiar i stwierdza, że potrzebujemy większej aktywności służb specjalnych, które zapobiegną zamachom.

Z szeregu wyrwał się jednak Ryszard Petru, który w swoim stylu naraził się internautom, doszukując się w całej sytuacji czegoś co raczej nikomu nie przyszłoby na myśl.

 – Pomyślałem sobie o tym całym wychodzeniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, w kontekście tego co się dzieje, naprawdę nie było potrzebne. Europa musi bardzo ściśle współpracować… to pokazuje, że kilka dni po EURO… – powiedział Petru.

Dziennikarka prowadząca rozmowę z liderem Nowoczesnej przerwała mu jednak myśl przypominając, że Francja (w której miał miejsce zamach) nie wychodzi ze wspólnoty europejskiej i mimo wszystko po raz kolejny jest celem ataku.

 – Tak ale w ostatnie dni europejscy przywódcy nie zajmowali się terroryzmem tylko wychodzeniem Wielkiej Brytanii z Unii – odpowiedział Petru

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również