Zakopany w błocie Antoni Macierewicz jest najlepszym symbolem państwa PiS. Cokolwiek nie zrobią magicy „dobrej zmiany”, kończy się śmiesznością i stratami.

W alternatywnej rzeczywistości premier Szydło i ministra Błaszczaka rząd natychmiast po nawałnicy rzucił się na pomoc poszkodowanym mieszkańcom i dał z siebie wszystko.
Jaka była prawda, wszyscy wiemy…

Przez 3 dni, w których mieszkańcy desperacko walczyli z żywiołem i potrzebowali podstawowych rzeczy: jedzenia, śpiworów, agregatów i leków, rząd nie zrobił niczego. Wojewoda pomorski stwierdził nawet, że nie trzeba pomocy wojska do odgarniania liści i gałęzi. Dopiero presja mediów i opinii publicznej obudziła premier Szydło z letargu. Dzisiaj rząd w prymitywny sposób zrzuca na samorządowców winę za własną nieudolność. I uprawia propagandę sukcesu.

Tyle tylko, że bohaterami tragedii na Pomorzu są ludzie, którzy w niezwykle trudnych okolicznościach potrafili się zorganizować, wspierać i skutecznie działać. To im należą się wyrazy uznania i podziękowania.

Dziękuję również wszystkim działaczom Nowoczesna, którzy zaangażowali się w pomoc ofiarom nawałnicy, zarówno na miejscu tragedii jak i w całej Polsce poprzez wsparcie działań PCK, organizację agregatów do walki ze zniszczeniami i szkolnych wyprawek dla dzieci z poszkodowanych rodzin.

Społeczeństwo, które na lokalnym poziomie wspólnie robi wielkie rzeczy, jest bardzo trudnym przeciwnikiem dla totalnej władzy. I wierzę, że pokona jej autorytarne zapędy.

Ryszard Petru

...

Zobacz również