Drodzy Polacy, Wasza determinacja i wspaniała postawa obywatelska w trakcie ostatnich protestów powstrzymały zamach władzy na niezawisłość polskich sądów, podstawowe prawa każdego z nas, a także na demokratyczne zasady i wartości, o które przez dekady walczyli polscy opozycjoniści, wspierani przez miliony Polaków. Wśród nich być może jesteście Wy lub Wasi bliscy.

Mamy dwa prezydenckie weta i ciąg dalszy batalii o wolne sądy, gdy tylko prezydent złoży swoje projekty zawetowanych ustaw o SN i KRS. Dzisiaj na nas, posłach Nowoczesnej i wszystkich obywatelach wierzących w wolność i szacunek dla prawa, spoczywa obowiązek walki o polską demokrację i bezpieczeństwo prawne obywateli.

Dlatego prosimy Was o wsparcie finansowe naszych działań.
Od dwóch lat funkcjonujemy bez subwencji z budżetu państwa. Nie jest to łatwe, ale otrzymaliśmy od Was wiele wsparcia, które doprowadziło nas do parlamentu i pozwoliło w nim działać na rzecz obywateli i idei świeckiego, nowoczesnego, dobrze zarządzanego Państwa.

Wasze wsparcie jest nam teraz szczególnie potrzebne. Mamy dwa cele:

– skutecznie docierać do coraz większej liczby Polaków,

– rozwijać we wszystkich regionach Polski struktury przygotowane do wyborów samorządowych.

Działania PiS-u z każdym dniem spychają Polaków na margines Unii Europejskiej i przybliżają do destrukcyjnego autorytaryzmu, w którym jedyną odnoszącą korzyści i mającą prawa grupą będą rządzący i ich klika.

Dlatego prosimy Was: wesprzyjcie nas i walczmy wspólnie o taki kraj, w którym będą szanse i miejsce dla każdego.

...

Zobacz również