Petru w 2 miesiące zarobił ponad milion złotych. PiS będzie badał

Petru w 2 miesiące zarobił ponad milion złotych. PiS będzie badał

Jak wynika z oświadczenia majątkowego lidera Nowoczesnej, Ryszarda Petru, zarobił on w w niecałe dwa miesiące ponad milion złotych. Polityk wyjaśnia, że dostał po prostu zaległe wynagrodzenie.

Na początku kadencji, jak każdy polityk, Ryszard Petru złożył oświadczenie majątkowe, według którego w ubiegłym roku (do momentu objęcia mandatu posła na początku listopada) zarobił 643,7 tys. zł.

Z kolei według oświadczenia majątkowego Petru obejmującego już cały rok 2015 wynika, że w niecałe dwa miesiące zarobił ponad milion złotych, co w sumie daje 1,7 mln złotych wynagrodzenia za samo doradztwo finansowe.

Sam polityk wyjaśnia, że dostał po prostu zaległe wynagrodzenie za doradztwo przy zawarciu wielomilionowego kontraktu. W przypadku takich umów, wynagrodzenie - jak zapewnia Petru - dostaje się z opóźnieniem, za sukces po zawarciu umowy.

Ponadto - jak wynika z oświadczenia majątkowego Petru - lider Nowoczesnej zarobił 448 tys. zł w ramach innych umów oraz zasiadania w radach nadzorczych.

Pierwszy raz głośno o majątku Ryszarda Petru zrobiło się gdy tuż przed złożeniem pierwszego oświadczenia majątkowego dokonał podziału majątku ze swoją żoną. Polityk tłumaczył wtedy, że chciał rozdzielić życie prywatne od polityki.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: fakt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News