Ryszard Petru jest oburzony działaniem prokuratury, która miała uznać, że używanie zwrotów „dla was szubienice zamiast gwizdów”, jest elementem dialogu politycznego, a konkretniej krytyki politycznej.

– Publiczne deklaracje o szubienicach dla Nowoczesnej lub KOD-u padały już kilkakrotnie. I to nie ze strony „kiboli” stadionowych lub hejterów internetowych. Tychże „artystów” mamy całą kolekcję. To również wypowiedzi aktywnych działaczy partii, która na sztandarze ma hasła: prawo i sprawiedliwość – przekonuje Petru.

Lider .Nowoczesnej uważa, że PiS świadomie przekracza granicę między krytyką a nienawiścią i agresją słowną poprzez „przyzwolenie na znacznie większą obecność w przestrzeni publicznej grup ultranacjonalistycznych, dotychczas traktowanych przez służby porządkowe jako potencjalne zagrożenie„.

– Ze szkoleń dla policji znika przewodnik ułatwiający rozpoznanie ultraprawicowej symboliki, a związani z tymi środowiskami chuligani atakujący policjantów są przez ludzi Zbigniewa Ziobry zwalniani z odpowiedzialności. A następnie usprawiedliwiani w naciągany logicznie i moralnie sposób przez polityków – dodaje.

Twierdzi też, że PiS pogłębia konflikt społeczny i poczucie, że adwersarzy można wyeliminować jedynie przez walkę bez opcji dialogu.

– Prokuratura nie podejmie działań gdyż treść transparentu mówiącą o szubienicach dla KOD-u, Nowoczesnej i niektórych dziennikarzy należy uznać za formę krytyki politycznej.
Na tę decyzję Nowoczesna składa zażalenie. Oczekujemy rzetelnego śledztwa i wyraźnego wskazania, że mowa nienawiści jest przestępstwem – podał Petru.

petru szubienice

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

 

...

Zobacz również