Ryszard Petru przemówił w Sejmie w związku ze zbliżającym się szczytem NATO. W swoim wystąpieniu przekonuje, że Antoni Macierewicz nie zapewni Polsce bezpieczeństwa. 

Przed nami szczyt NATO. Bardzo chciałbym, żeby Polska była bezpieczna. Pod każdym względem i jak najdłużej. Antoni Macierewicz tego bezpieczeństwa nie zapewni. Nie jestem pewien, czy szef MON czuje się bezpiecznie sam ze sobą, ale jako osoba odpowiedzialna za naszą obronność prowadzi nas na ślepy tor – przekonuje lider .Nowoczesnej.

– Zagłosowaliśmy dzisiaj za wotum nieufności wobec niego, mimo przekonania, że wniosek Platformy Obywatelskiej wpłynął do Sejmu w niefortunnym momencie. Można go było złożyć po szczycie NATO i lepiej uzasadnić – komentuje Petru. 

Żadna symbolika nie jest tutaj potrzebna. Sojusznicze państwa NATO dobrze zdają sobie sprawę z tego, z kim będą rozmawiać za kilka dni w Warszawie. Kilka samolotów wysłanych na misję przeciw Państwu Islamskiemu nie sprawi, że cywilizowany świat przymknie oko na walec PiS rozjeżdżający nasz kraj w każdej możliwej dziedzinie – dodał.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...