Unijni politycy chcą kolejnej debaty o Polsce i wydania następnej rezolucji potępiającej działania polskiego rządu. Pomysłowi sprzeciwia się Ryszard Petru, który uważa, że kolejna dyskusja jest bezzasadna. Komentatorzy zastanawiają się czym jest spowodowana zmiana strategii lidera .Nowoczesnej. 

Pomysł narodził się we frakcji Europejskich Socjalistów i Demokratów, której przewodniczy Belg Guy Verhofstadt, znany z bardzo negatywnego nastawienia do nowych polskich władz. Polityk nieustannie przypomina, że jest zaniepokojony stanem demokracji nad Wisłą.

Do tej pory, Verhofstadt miał poparcie Ryszarda Petru, którego partia bierze czynny udział w antyrządowych manifestacjach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji. Tym razem, lider .Nowoczesnej uznał, że pomysł Belga nie ma sensu i wystosował do niego oficjalne pismo.

– Dowiedziałem się dziś rano, że Europejscy Socjaliści i Demokraci chcą zaproponować kolejna rezolucję ws. sytuacji w Polsce. Taka debata jest niepotrzebna – ostatnia debata i rezolucja doszły do skutku niedawno. Kolejna debata nie przyniesie nic, co pomogłoby rozwiązać kryzys konstytucyjny w Polsce – napisał Petru.

Poprzednia rezolucja Parlamentu Europejskiego, która potępiała działania polskiego rządu i wzywała go do opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego i przestrzegania zaleceń Komisji Weneckiej, została przegłosowana 13 kwietnia.

petru verhofstadt

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

...

Zobacz również