.Nowoczesna poinformowała, że Ryszard Petru pozwie gazety Super Express oraz wSieci. Za podanie nieprawdziwych i szkalujących informacji, lider .Nowoczesnej będzie żądał ogromnych pieniędzy.

Sprawa dotyczy afery związanej z wylotem Petru do Portugalii. Zarówno Super Express jak i wSieci sugerowały, że słynna podróż odbyła się za państwowe pieniądze. Lider .N twierdzi, że to bzdura i kłamstwo.

„W związku z próbą zniesławienia poprzez sugerowanie, że publiczne pieniądze wykorzystywał w prywatnym celu, co […] nigdy nie miało miejsca” Petru pozwie oba wydawnictwa.

Szef .Nowoczesnej będzie żądał od Super Expressu i wSieci po 50 tysięcy złotych. Nie chce jednak pieniędzy dla siebie. Zamiast tego woli, aby SE i wSieci przekazały kwotę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

– Artykuły prasowe rozpowszechniające nieprawdziwe informacje oraz w sposób niezgodny z prawdą insynuujące rzekome wydarzenia ze sfery życia prywatnego będą skutkowały złożeniem zawiadomienia do prokuratury o zniesławienie a także skierowaniem sprawy na drogę cywilną o ochronę dóbr osobistych. – czytamy w komunikacie .N

...

Zobacz również