Lider Nowoczesnej Ryszard Petru pozwał w trybie wyborczym Janusza Palikota i Leszka Millera. Stwierdzili oni, że jest to człowiek wynajęty przez banki, które finansują jego kampanię. 

O pozwach w trybie wyborczym Petru poinformował w programie „Kawa na ławę” w TVN24, w którym pojawili się również Paweł Kukiz, Marcin Mastalerek, Cezary Tomczyk, Eugeniusz Kłopotem i Włodzimierz Czarzasty. Ten ostatni podkreślił, że Petru ma „wizerunek człowieka, który współpracował z bankami i nie ma o co się kłócić”.

– W sprawie franków się pomyliłem i również na tym straciłem, ponieważ ja także wziąłem kredyt w tej walucie – mówił Petru.

Lider Nowoczesnej żąda sprostowania i przeprosin, ponieważ, jak twierdzi, słowa te „naruszają jego dobre imię i podważają zaufanie wśród wyborców”.

– Wiem, że brak Wam merytorycznych argumentów do dyskusji z Nowoczesną. Odzwyczailiście się od merytoryki przez długie lata spędzone w fotelach sejmowych.
Odkąd Nowoczesna jest na scenie politycznej i tak długo jak na niej będzie, musicie zacząć liczyć się ze słowami. I dowiedzieć trochę więcej o faktach, które przedstawiacie Wyborcom. Oni zasługują na rzetelne informacje.To Oni Was zatrudniają i przed Nimi odpowiadacie za słowa. Nowoczesna ma świadomość tej odpowiedzialności – czytamy. 

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: onet.pl

...

Zobacz również