Lider opozycyjnej formacji Nowoczesna, Ryszard Petru, w rozmowie z TVN24 oświadczył, że Polsce potrzebna jest rewolucja, która obali rząd Prawa i Sprawiedliwości. Według opozycjonisty nie ma innego wyjścia. 

W programie „Jeden na jeden” w TVN24, Ryszard Petru odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził ostatnio, że mamy do czynienia w Polsce z rebelią. Jak przekonywał Petru, postawa lidera obozu władzy, Jarosława Kaczyńskiego, nie pozostawia wielu opcji działania i potrzebne jest „bezpośrednie starcie”, czyli rewolucja.

  – Jarosław Kaczyński powiedział, że się nie cofnie, ja też się nie cofnę. Idziemy na starcie, na zwarcie, na zderzenie. Być może będzie potrzebna w pozytywnym tego słowa znaczeniu rewolucja, żeby obalić rządy „dobrej zmiany”, które nas prowadzą do katastrofy – powiedział lider Nowoczesnej.

Jak wyjaśnił Petru, ową katastrofą będzie zapaść gospodarcza, wewnętrzne konflikty,  podzielenie społeczeństwa i destrukcja demokracji, a także zmarginalizowanie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, co – jak przekonuje – ma już powoli miejsce.

 – To co się dzieje na ulicach polskich miast (chodzi o manifestacje KOD – przyp. red.) to – rewolucja pokojowa, natomiast jeżeli mamy po drugiej stronie człowieka, który łamie prawo, nawołuje do dyktatury, sugeruje, że to druga strona łamie prawo, mówi wręcz o tym, że Trybunał Konstytucyjny jakoby stał się suwerenem, to on nie rozumie, jak działa demokracja – wyjaśniał dalej Petru.

Kilka dni wcześniej, Jarosław Kaczyński podczas zjazdu swojej formacji, stwierdził, że w Polsce ma miejsce rebelia, o czym pisaliśmy tutaj.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: jeden na jeden w tvn24

...

Zobacz również