Słowa Jarosława Kaczyńskiego po sobotnim kongresie PiS jeszcze przez jakiś czas będą odbijać się w mediach echem. Co prezes Prawa i Sprawiedliwości chciałby zrobić z tymi pieniędzmi, których z OFE nie ukradła Platforma Obywatelska?

– Wykorzystać w ten sposób, żeby każdy z tej sumy, każda rodzina, każde gospodarstwo domowe, 16 mln ludzi dostało jakąś sumę. Jedni mniej, ci którzy zbierają pieniądze krócej, inni więcej, ale te pieniądze będą dla nich. Nie do wyjęcia, do oszczędzania – mówił Kaczyński.

Ta wypowiedź jeszcze długo będzie wzbudzać emocję, bo część społeczeństwa odebrała je jako zapowiedź „drugiego skoku na kasę w OFE”. W tej grupie znalazł się między innymi Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej skrytykował pomysł PiS.

– PiS chce dokonać „drugiego skoku” na oszczędności w OFE, przeprowadzić nacjonalizację spółek, w których fundusze mają udziały i obsadzić w nich stanowiska swoimi ludźmi – mówił Petru.

Ryszard Petru skrytykował nie tylko PiS, ale i Platformę Obywatelską.

– Dzisiaj słyszymy o tym, iż będzie potrzeba dalszej nacjonalizacji otwartych funduszy emerytalnych. Przypomnę pierwszy krok nacjonalizacji zrobiła Platforma Obywatelska. To było bardzo złe, dlatego, że zabrali nam nasze oszczędności, a co więcej zachwiali taką pewnością, jakie będzie jutro – mówił.

Uważacie, że PiS przywłaszczy sobie pozostałe w OFE pieniądze tak, jak zrobiła to Platforma?

...

Zobacz również