Petru: Opozycja nie może się już cofnąć

Petru: Opozycja nie może się już cofnąć

Do 11 stycznia zostajemy na sali obrad, czekamy aż Marszałek Kuchciński wznowi 33. posiedzenie Sejmu i w sposób zgodny z regulaminem sejmowym oraz zasadami demokracji przeprowadzi głosowanie nad budżetem na 2017 rok.

Od 16 grudnia cierpliwie czekamy na sali plenarnej na wznowienie przez Marszałka obrad i prawidłowe głosowanie nad budżetem: z debatą nad poprawkami opozycji i policzeniem głosów w sposób nie budzący wątpliwości co do kworum, a co za tym idzie, ważności ustawy budżetowej i legalności wydatków dokonanych w oparciu o nią.

Nie mam wątpliwości, że PiS posiadający większość głosów przegłosuje budżet. Żądamy jednak, by zrobił to prawidłowo. Za budżetem, po debacie nad poprawkami opozycji, powinni głosować posłowie, a nie bezimienne "sektory", jak to miało miejsce 16 grudnia. Skandaliczne jest liczenie głosów byle jak, bez pewności czy ręka podnosząca głos "za" jest ręką posła, bez pewności który z posłów jest naprawdę obecny na sali.

PiS stworzył karykaturę parlamentu i karykaturę demokracji. W tej kwestii opozycja nie może się cofnąć.

Wydarzenia ostatnich dwóch tygodni: skandaliczne głosowanie nad budżetem, policyjne kordony wokół Sejmu, użycie siły wobec pokojowo demonstrujących ludzi by limuzyna J. Kaczyńskiego mogła opuścić teren Sejmu pokazują jak bezkarnie czuje się władza, jak daleko jej do obywateli i jak bardzo ich nie szanuje. To bardzo niebezpieczna dla Polski sytuacja.  I bardzo trudne wyzwanie przed opozycją.

Zapraszam dziś na godz 13:00 na Nowoczesna, na transmisję live, w trakcie której omówimy poprawki, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w budżecie na 2017 rok.

Między 1 a 10 stycznia będziemy regularnie prowadzić takie transmisje pokazując Wam dlaczego te poprawki są ważne dla obywateli. Tak powinna działać merytoryczna opozycja.

Ryszard Petru

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News