Dziś minęło równe 365 dni prezydentury Andrzeja Dudy. Głowa państwa rozpoczęła sprawowanie urzędu 6 sierpnia 2015 roku. Jak po tym czasie ocenia Dudę opozycja?

Nikogo nie zdziwi chyba, że .Nowoczesna Ryszarda Petru ostro krytykuje Dudę. Na facebookowej stronie partii ukazał się krótki filmik, na którym można zapoznać się z „siedmioma grzechami Andrzeja Dudy”.

1. Uległość – zdaniem Petru, Andrzej Duda jest marionetką Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego, a nie samodzielnym politykiem.

2. Łamanie Konstytucji – chodzi tu o niezaprzysiężenie dwóch sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

3. Kolesiostwo – według .Nowoczesnej najlepszym przykładem na to jest ułaskawienie Mariusza Kamińskiego.

4. Dzielenie Polaków – poprzez nazywanie części z nich „gorszym sortem”. Warto tutaj zaznaczyć, że Duda nigdy nie użył tego określenia, a wyszło ono z ust Jarosława Kaczyńskiego.

5. Pozoranctwo – brak prowadzeni faktycznej polityki zagranicznej. Zdaniem .Nowoczesnej, prezydent „z 29 wizyt zagranicznych przywiózł zdjęcia, a nie konkrety”.

6. Kłamstwo – Petru przypomina, że Andrzej Duda obiecywał w ciągu roku obniżyć wiek emerytalny, pomóc frankowiczom i podnieść kwotę wolną od podatku.

7. Kompromitacja urzędu – przez łamanie prawa, brak działań oraz inicjatyw.

– 365 dni prezydentury wstydu.
365 dni oczu mocno zamkniętych na potrzeby obywateli i szeroko otwartych na potrzeby partii, która umożliwiła piastowanie najwyższego w państwie stanowiska.
365 dni zmarnowanych dla Polski… – komentuje Petru.

A wy jak oceniacie prezydenturę Andrzeja Dudy?

źródło: fb

...

Zobacz również