Ryszard Petru wypowiedział się w temacie edukacji dzieci. Lider .Nowoczesnej uważa, że system oświaty powinien wpajać najmłodszym, że należy uczyć się łowić ryby, a nie biernie czekać na sukcesy. 

– Jako ojciec i polityk jestem przekonany, że najlepsze co możemy przekazać młodemu pokoleniu to: dobra edukacja dająca szansę na zdobycie wiedzy i znalezienie pracy, kultura i szacunek dla innych ludzi oraz przekonanie, że samodzielność w myśleniu i działaniu jest kluczem do radzenia sobie w życiu – przekonuje Petru. 

Lider .Nowoczesnej twierdzi, że przed politykami jest wiele do zrobienia, a obecna władza niezbyt sobie radzi. Uważa, że należy skupić się na takich problemach jak: dostępność miejsc w przedszkolach, pomoc dla rodziców opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi, którzy w wyniku braku odpowiedniego wsparcia ze strony państwa, rezygnują z pracy, popadając w ubóstwo lub depresję oraz wsparcie dla rodziców wychowujących samotnie jedno dziecko.

Petru przekonuje, że program 500+ jest dobrą pomocą materialną dla rodzin, ale pieniądze szybko się skończą.

– Jako społeczeństwo musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy w trudnym, pełnym rywalizacji świecie chcemy dawać dzieciom wędki i uczyć łowić ryby, czy wpajać przekonanie, że mogą biernie czekać bo coś im się należy? W wyniku „dobrej zmiany”, poza programem 500+ znalazło się około 3 mln dzieci. Jednocześnie minister Ziobro cofnął dofinansowanie Fundacji Dzieci Niczyje, która od 25 lat pomaga dzieciom doświadczającym traumy przemocy i wykorzystywania. To pierwsza odmowa dofinansowania ze strony ministerstwa od początku działania Fundacji – twierdzi Petru.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również

Zobacz również