Petru: Nowoczesna podwyższy zarobki lekarzy

Petru: Nowoczesna podwyższy zarobki lekarzy

Po dwóch tygodniach protestu głodowego młodych lekarzy widać wyraźnie, że rząd ignoruje ich postulaty i nie ma żadnego pomysłu na poprawę fatalnej kondycji polskiej służby zdrowia.

Lekarze rezydenci walczą o znacznie więcej niż podwyżki swoich bardzo niskich płac, ale wzrost wynagrodzeń może być pierwszym krokiem reformy służby zdrowia. Nowoczesna złożyła dzisiaj projekt ustawy, który podnosi minimalne wynagrodzenie dla lekarzy rezydentów z 70 do 120% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w roku poprzednim. Nie może być tak, że lekarze - ludzie po długich i trudnych studiach, wykonujący zawód zaufania publicznego - muszą pracować ponad siły w kilku miejscach, by zarobić na swoje utrzymanie. Nie może być tak, że ze względu na fatalne warunki pracy wyjeżdżają za granicę, a polscy pacjenci zostają pozbawieni specjalistycznej opieki.
Służba zdrowia wymaga fundamentalnej przebudowy. Ponad partyjnymi podziałami i politycznym interesem. Chodzi o zdrowie i życie nas wszystkich. Chodzi również o szacunek dla tych, którzy bardzo ciężko pracują, by je chronić. Ryszard Petru
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News