Nowoczesna naprawdę da się lubić.  Rok temu zaufało nam ponad 1 mln wyborców. Dziś jest ich ponad 3 mln (przy założeniu tej samej frekwencji). Być może, w niektórych sprawach mamy inny od Waszego punkt widzenia. Z pewnością, w wielu dziedzinach możemy wszyscy razem współdziałać. Bez wątpienia, w odróżnieniu od obecnego rządu, nie zdemolujemy kraju po wygranych wyborach. Współczesny świat stawia przed nami zbyt wiele zagrożeń i wyzwań, by dla ambicji i chwilowych korzyści niszczyć własne podwórko. 

Im więcej populizmu i radykalizmu wokół nas, tym bardziej jesteśmy potrzebni. Partia „dobrej zmiany” nie patrzy dalej niż przeszłość i własne opłotki. My, z poszanowaniem dla innych, idziemy do przodu. Idzie z nami coraz więcej Polaków.

Im więcej populizmu i radykalizmu wokół nas, tym bardziej potrzebne są partie liberalne, takie jak Nowoczesna.Partie, które nikogo nie wykluczają, wierzą w rozwój zamiast ograniczeń i oferują swoim obywatelom zaufanie zamiast kontroli.

Nowoczesna, według większości sondaży jest dzisiaj drugą siłą polityczna w Polsce. Jesteśmy również członkiem ALDE Party – Liberals and Democrats for Europe.

Z prawdziwą przyjemnością gościmy w Warszawie uczestników kongresu ALDE Rozmawiamy o przyszłości Europy, o tym jakie problemy należy niezwłocznie rozwiązać, by odblokować energię Europejczyków, przyspieszyć rozwój gospodarczy i wzmocnić globalne znaczenie naszej europejskiej wspólnoty. Dziękuję wszystkim za dzisiejszą obecność, w szczególności premierowi Holandii Markowi Rutte, liderowi europejskich liberałów oraz paniom komisarz UE Margrethe Vestager i Cecilii Malmstrom.

Zobacz również