Prezydent Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski, że przyjąłby proporczyk PiS, ponieważ podpisuje się pod programem PiS i jest to ugrupowanie, z którego się wywodzi. Według opozycji, prezydent tym samym przyznał, że jest partyjną głową państwa.

– Ja bym dzisiaj przyjął, postawił sobie na stole proporczyk Prawa i Sprawiedliwości. Powiedziałbym: tak, to jest ugrupowanie, z którego ja się wywodzę, to jest ugrupowanie, który ma zbieżny ze mną program i oczywiście ja podpisując te ustawy, podpisuję się również pod tym programem, pod jego realizacją – mówił prezydent.

Opozycja w rozmowie z Superstacją jest oburzona, twierdzi, że to dowód na upartyjnienie głowy państwa.

– Niech weźmie ten proporczyk i go nosi w końcu. Wszystko jedno gdzie, ważne żeby pokazał w końcu, że ten proporczyk ma – mówił Ryszard Petru.

– On się stał chłopcem na posyłki dla Jarosława Kaczyńskiego, on jest po prostu nikim w tej chwili. To jest taki człowiek, do którego się dzwoni i mówi „Andrzejku, zrób to, Andrzejku, zanieś to, Andrzejku, idź to telewizji i powiedz to. To jest coś strasznego – mówi Tomasz Lenz z PO.

Politycy PiS widzą sprawę inaczej.

– Jeśli jest się dziennikarzem Superstacji, to jest się dumnym z tego, a nie się żałuje, że się nie jest dziennikarzem CNN. Andrzej Duda jest prawdziwy, nie jest plastikowy i nie wstydzi się swoich wartości i poglądów – tłumaczy Andrzej Jaworski z PiS.

Nie ma innej Polski. Odrzucenie tradycji narodowej, chrześcijańskiej prowadzi do kompletnej degeneracji. Widzimy to na Zachodzie – mówi Stanisław Pięta z PiS.

– Nazywanie prezydenta bezpartyjnym w chwili, kiedy głosuje na niego jakaś partia jest abstrakcyjnym myśleniem – przekonuje Marek Jakubiak z Kukiz’15.

Superstacja przypomniała zaś, że prezydent wytknął upartyjnienie Bronisławowi Komorowskiemu podczas debaty, wręczając mu proporczyk Platformy Obywatelskiej. Były prezydent pozbył się proporczyka, który wylądował obok nóg Moniki Olejnik.

fot. Superstacja
fot. Superstacja
fot. Superstacja
fot. Superstacja

Zobacz również