Najwyższy czas, by skończyć z miesięcznicami smoleńskimi.
Na Krakowskim Przedmieściu nie ma żadnych grobów ofiar katastrofy. Jest natomiast comiesięczny wiec polityczny i ogromna skala mowy nienawiści ze strony Jarosława Kaczyńskiego i jego zwolenników.

Wydarzenia z ostatniej soboty i pacyfikacja przez policję kilkudziesięciu kontrdemonstrantów, w tym legendy antykomunistycznej opozycji Władysława Frasyniuka, pozwalają przypuszczać, że każda kolejna miesięcznica będzie przebiegać coraz ostrzej i bardziej agresywnie. Ludzie mają dosyć mitu smoleńskiego. Każda utwierdzająca go akcja J. Kaczyńskiego spotka się z coraz ostrzejszą reakcją tych, którzy się na to nie zgadzają.

Najwyższy czas skończyć z eskalacją konfliktu i upolityczniania katastrofy smoleńskiej i pozwolić bliskim ofiar na spokojne przeżycie żałoby. Data 10 kwietnia powinna nas łączyć, a nie coraz bardziej dzielić.

J. Kaczyński powiedział w ostatnią sobotę: „w Polsce jest ogromnie rozbudowana agentura obcych państw”. Chciałbym w związku z tym zapytać szefa PiS-u: Gdzie jest ta agentura i czy już ją wykrył? Bo jak rozumiem, albo agentura jest w rządzie, albo rząd jest tak niesprawny, że nie potrafi jej wykryć.

Miesięcznice smoleńskie w żaden sposób w tym nie pomogą.

Ryszard Petru 

...

Zobacz również