Ryszard Petru krytykuje wicepremiera Morawieckiego, który według niego, odważył się na odrobinę szczerości, a teraz odkręca swoje słowa. „To musi boleć” – mówi Petru. 

– Przedwczoraj, w gronie zwolenników, wicepremier odważył się na odrobinę szczerości, a dzisiaj już odkręca swoje słowa. To musi boleć… – przekonuje Petru.

– Za program 500+ zapłacą z nawiązką nie tylko dzieci, które z założenia są jego beneficjentami ale również te, które programem objęte nie są. Rząd, by kupić teraźniejsze poparcie świadomie zadłuża przyszłe pokolenia – dodaje.

Petru przedstawił też program .Nowoczesnej odnośnie rodzin.

„1. Rządowe wsparcie dla samorządów w celu tworzenia nowych miejsc w przedszkolach.
2. Większą dostępność zasiłku na pierwsze dziecko, w szczególności dla osób samotnie wychowujących dzieci.
3. Zasadę „złotówka za złotówkę” – rodziny nie będą traciły całego zasiłku gdy ich dochody o kilka złotych przekroczą limit dochodów.
4. Racjonalizację wypłaty zasiłku 500+ (ograniczenie wypłat dla najzamożniejszych rodzin)
5. Łatwiejszy powrót do pracy dla rodziców po urlopach rodzicielskich – rozwiązania podatkowe i podział urlopu pomiędzy oboje rodziców.
6. Wsparcie finansowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych w postaci finansowania zajęć pozaszkolnych, rozwijania ich talentów i pasji.
7. Przywrócenie programu in-vitro.
8. Elastyczność godzin pracy.

Zwiększajmy dzietność i poczucie bezpieczeństwa rodzin w sposób, który przynosi efekty w innych krajach. Nie trzeba wyważać otwartych drzwi. Wystarczy przez nie przejść w spokoju”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...