Petru: Ministrowi proponujemy grę World of Tanks

Petru: Ministrowi proponujemy grę World of Tanks Źródło:

Przez 27 lat transformacji, dzięki własnej pracy i poświęceniu, Polacy wykonali gigantyczny skok cywilizacyjny. Dla świata Polska stała się wzorem przemian, determinacji w walce o swoje prawa, pracowitości i integracji z Europą. Nie musieliśmy o nic prosić świętego Mikołaja. Wszystko co dobre, zdobyliśmy sami.

Ponieważ rząd od roku pozostaje głuchy na głos obywateli, uwagi ekspertów i krytykę zagranicznych partnerów, postanowiliśmy powrócić do tradycji i poprosić świętego Mikołaja o prezenty dla rządzących. Te drobne upominki ułatwiłyby życie 38 milionom Polaków. Przede wszystkim wyrażamy troskę o nasz rząd, który w przekonaniu, że tworzy dobrą zmianę, psuje wszystko, nawet to co trudno zepsuć, np wielopokoleniowy sukces wspaniałej stadniny koni w Janowie. Dla ministra Jurgiela proponujemy zatem książkę "Koń, mój partner i przyjaciel, czyli 10 zasad pracy z koniem sportowym".

Od roku mamy spory problem z wizerunkiem Polski na świecie. Minister Waszczykowski obraził lub zniechęcił większość zagranicznych partnerów i nie wie jak budować naszą pozycję za granicą. Ponieważ literatura H. Kissingera mogłaby okazać się zbyt trudna dla naszego ministra, prosimy Mikołaja o "Podróże Guliwera". Bohater sporo poruszał się po obcych lądach i szybko nauczył się jak rozmawiać z zagranicznymi partnerami, by uzyskać to czego potrzebował i nie zostać zjedzonym. Literatura łatwo przyswajalna, wciągająca, z dużymi walorami edukacyjnymi.

Obserwujemy również notoryczny problem z długopisem Prezydenta, który podpisuje wszystko, co na prezydenckie biurko podsunie premier Szydło i J. Kaczyński. W związku z tym, dla Prezydenta proponujemy w prezencie od Mikołaja Kurs Asertywności i Samodzielnego Podejmowania Decyzji. Wierzymy głęboko, że na zrealizowaniu takiego upominku skorzysta cały kraj, a nie tylko Misiewicze i przedstawiciele "dobrej zmiany".

Dla ministra Macierewicza proponujemy światowy hit wśród gier interaktywnych World of Tanks. 100 mln graczy na świecie. 100 mln potencjalnych wrogów. Czołgi, drony, dynamiczna akcja... To dobry sposób, by minister niskim kosztem i bez szkody dla Polaków realizował swoje strategie militarne.

Minister Obrony Narodowej odpowiada za bezpieczeństwo naszych granic, skuteczność naszego wywiadu i budżet resortowy przekraczający 37 mld złotych. Zniszczone przez jego działania morale żołnierzy, kompromitacja Polski w sprawie Mistrali, konflikt z Francuzami, wykorzystanie wojska do kultywowania religii smoleńskiej i tworzenie z WOT prywatnej armii ministra sprawia, że poczucie bezpieczeństwa Polaków z miesiąca na miesiąc maleje. Przeniesienie aktywności ministra do wirtualnej rzeczywistości gier zmniejszy znacząco ryzyko zniszczeń w polskiej obronności.

Dla minister Zalewskiej proponujemy encyklikę Jana Pawła II Veritatis Splendor czyli Blask Prawdy. Bo edukacja opiera się na tworzeniu dzieciom szans na rozwój i dobrą przyszłość poprzez nauczanie faktów i prawdy, a nie na indoktrynacji według jedynie słusznej, własnej wersji historii.

Prezent mikołajkowy należy się również wicepremierowi Morawieckiemu. Proponujemy Przyspieszony Kurs Podstaw Ekonomii i Zasad Przedsiębiorczości, by wicepremier odpowiedzialny za nasze podatki, dług publiczny i finansową przewidywalność państwa zrozumiał, że ponad 1,5 mln polskich przedsiębiorców nie jest wrogiem państwa. Że podwyższanie im podatków zniszczy polską gospodarkę, a dług publiczny nie jest wirtualny i trzeba go będzie kiedyś spłacić. I że handel w niedzielę to praca dla tysięcy ludzi, a nie przestępstwo.

Zastanawialiśmy się również, o co poprosić św. Mikołaja dla Jarosława Kaczyńskiego. Faktyczny zarządca Polski chwilowo ma prawie wszystko. Więc niech to będzie własny, prywatny księżyc. J. Kaczyński w tej sferze ma już pewne doświadczenie z młodości. Tam nikomu by nie przeszkadzał. A My wspólnie moglibyśmy naprawić to, co zepsuła "dobra zmiana".

Ryszard Petru

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News