Petru: Im więcej broni na ulicach, tym większa pewność, że ktoś jej użyje

Petru: Im więcej broni na ulicach, tym większa pewność, że ktoś jej użyje

Jeśli pozwolimy ludziom wziąć broń do ręki, wcale nie staniemy się przez to bezpieczniejsi.  Im więcej broni na ulicach, tym większa pewność, że ktoś jej użyje, zarówno dorosły jak i dziecko.

W awanturze w korku, pod presją w pracy, na szkolnym boisku by zaimponować kolegom, w aktach przemocy domowej, pod wpływem alkoholu lub przypadkowo, gdy źle zabezpieczona wystrzeli w trakcie pokazywania jej kolegom przez nasze dzieci. W wyniku postrzałów rocznie ginie 1300 amerykańskich dzieci, a kolejne 6000 odnosi rany postrzałowe. Od postrzału rocznie umiera 10 tysięcy Amerykanów, w Polsce nieco ponad 30 osób.
Trudno mi zaakceptować argumentację partii Pawła Kukiza, który chce swobodnego dostępu do broni. Wszyscy wiemy, do czego doprowadza posiadanie jej przez nieodpowiednich ludzi. Wszyscy znamy z medialnych doniesień tragedie ofiar strzelanin w amerykańskich szkołach i obiektach publicznych. Dzisiaj odbywa się pierwsze czytanie ustawy Kukiz'15 dającej Polakom swobodny dostęp do broni. Nowoczesna jest za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu. Jaki interes polityczny widzi Paweł Kukiz w uzbrojeniu Polaków? Czy weźmie odpowiedzialność za śmierć ofiar przyszłych posiadaczy broni? Nie ma potrzeby, byśmy chodzili uzbrojeni do szkół, pracy czy do restauracji. Ryszard Petru 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News