Ryszard Petru jest zadowolony z ostatnich sondaży, które wskazują na to, iż Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie, a .Nowoczesna rośnie w siłę. Polityk wskazuje na trzy ostatnie badania. 

Trzeci sondaż z kolei pokazuje wyraźny spadek poparcia dla PiS i znaczny wzrost dla Nowoczesnej. To efekt ciężkiej pracy i ogromnej aktywności naszych posłów i posłanek. Rok temu w wyborach otrzymaliśmy niecałe 8 % głosów. To był nasz debiut w polityce. Dziś wiem, że nie zmarnowaliśmy tego czasu – komentuje Petru.

Lider .Nowoczesnej przekonuje również, że jego formacja ma coraz większe szanse by wygrać następne wybory. Zapowiedział, iż w takim wypadku partia zajęłaby się między innymi rozliczaniem Prawa i Sprawiedliwości z obecnych rządów.

– Mamy świadomość, jaką odpowiedzialność oznacza zaufanie tylu Polaków. Jestem pewien, że nie zawiedziemy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy od roku nas wspierają. Wierzę, że Nowoczesna może wygrać następne wybory. Po to by nasz kraj był lepszy i aby konsekwentnie rozliczyć PiS z każdego przejawu niszczenia państwa i łamania prawa.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

...

Zobacz również