Ryszard Petru jest oburzony przebiegiem dzisiejszego posiedzenia Sejmu. Uważa, że premier Beata Szydło jest zakładnikiem Jarosława Kaczyńskiego oraz przekonuje, że grozi jej Trybunał Stanu. 

– Krzycząc dzisiaj z mównicy sejmowej tyle szkodliwych dla Polski słów, przeszła Pani samą siebie. Wiem, że nie jest łatwo być zakładnikiem Jarosława Kaczyńskiego. Ale to Pani osobista decyzja – mówił.

– Za brak publikacji wyroku TK grozi Pani Trybunał Stanu. Jarosław Kaczyński nawet okiem nie mrugnie, gdy będzie Pani odpowiadać za łamanie prawa. To PiS szkodzi Polsce i Polakom, nie Unia Europejska. To polskie rodziny pokryją ze swoich kieszeni koszty ambicji Jarosława Kaczyńskiego. Nie zakrzyczy Pani tego odmieniając słowa: suwerenność i Polska przez wszystkie przypadki – dodał.

– Smutne jest to, że PiS żyje w matrixie, w którym uchwałą musi sobie samemu udowadniać suwerenność, której nikt nie podważa. Zabawne jest to, że Pani Premier wykrzykując zarzuty wobec opozycji, tak naprawdę doskonale opisała PiS. Jak w lustrze – przekonuje Petru.

...

Zobacz również