Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, który słynie z częstych wpadek, znowu daje o sobie znać. Tym razem w jednym z wywiadów przekonuje, że ciąża kobiety trwa nawet 20 miesięcy. 

Jak informowaliśmy wcześniej, w Sejmie pojawił się projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej, który zebrał 210 tysięcy podpisów. Autorzy projektu chcą m.in by aborcja na życzenie do 12 tygodnia ciąży była legalna. Jednocześnie, by zmniejszyć faktyczną liczbę dokonywanych aborcji, zakres edukacji seksualnej w szkołach zostałby rozszerzony w celu poprawienia świadomości społeczeństwa.

W związku z propozycją lewicy, która znajduje się aktualnie poza parlamentem, w Sejmie zawiązała się zaskakująca koalicja – Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna wyraziły jednym głosem sprzeciw wobec proponowanych zmian w prawie antyaborcyjnym.

Petru: Oto 7 głównych grzechów Andrzeja Dudy. „Prezydentura wstydu”

W obliczu kompromitacji w oczach liberalnych wyborców Nowoczesnej, Ryszard Petru postanowił się wytłumaczyć z pierwotnej decyzji swojej formacji. Nie obyło się jednak bez wpadki. Jak przekonuje, klub Nowoczesnej postanowił, że nie będzie w tej sprawie dyscypliny.

 – To sprawa światopoglądowa. W tej sprawie nie będzie dyscypliny klubowej, jeśli chodzi o przerywanie ciąży do 12-20 miesiąca ciąży – pomylił się Petru.

To nie pierwsza tego typu wpadka lidera Nowoczesnej. Wcześniej twierdził m.in. że obowiązująca w Polsce konstytucja ma już 225 lat, były brytyjski premier nazywa się Kamerun (chodzi o Davida Camerona) a w Polsce w styczniu mamy „święto sześciu króli”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: polsat news

...

Zobacz również