Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru znowu zaskakuje swoją „śmiałą” tezą. Tym razem podczas swojego ostatniego wystąpienia w Sejmie oświadczył, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to w rzeczywistości porażka rządu Prawa i Sprawiedliwości. 

Ryszard Petru przyzwyczaił już do tego, że dzieli się sowimi „śmiałymi” teoriami bez żadnych oporów, co często wywołuje niemałe zaskoczenie wśród jego politycznych przeciwników. Wcześniej pisaliśmy o tym, jak lider Nowoczesnej przekonywał, iż ostatnie zamachy terrorystyczne w Nicei to konsekwencje Brexitu, o czym można przeczytać więcej tutaj.

Tym razem Ryszard Petru posunął się o krok dalej i stwierdził, że sam Brexit to porażka obecnie rządzącego w Polsce obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości.

 – Z przykrością muszę stwierdzić, że Brexit jest porażką rządu! Pani premier mówiła… – zaczął przekonywać Petru jednak przerwał mu wybuch śmiechu innych posłów zebranych na sali – Porażką polityki zagranicznej rządu, bo przypomnę, że waszym głównym sojusznikiem w Unii Europejskiej jest miała być Wielka Brytania. Pan Waszczykowski kilka miesięcy temu występował z tej mównicy i mówił, że to jest strategiczny sojusznik polskiego rządu w Unii Europejskiej. Nie ma go teraz w UE, zaraz wychodzi… pytanie: co z waszą polityką zagraniczną – wyjaśnił lider Nowoczesnej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również