Dbająca o prawa zwierząt organizacja PETA domaga się, aby postacie z popularnego uniwersum gier bitewnych Warhammer 40k przestały nosić futro. Zdaniem organizacji koliduje to z ich wizerunkiem wojowników.

PETA wydała specjalne oświadczenie, w którym prosi Games Workshop o nieumieszczanie futer na wizerunkach postaci z uniwersum Warhammera. Zakaz miałby dotyczyć walczących dla Imperium Space Marines, orków, wojowników Chaosu czy nawet demonów.

– Zahartowani na polach bitew wojownicy są znani ze swojego męstwa, jednak noszenie skór martwych zwierząt nie wymaga żadnych umiejętności. – czytamy w oświadczeniu.

Chociaż większa część tekstu napisana jest w żartobliwym tonie, to cel jest jasny. PETA uważa, że skóry na postaciach WH40K nie są niezbędne, a promują zabijanie zwierząt w ww. celu.

Organizacja zwraca uwagę na fakt, że futrzaki, które mają zostać przerobione na ubrania traktowane są wyjątkowo okrutnie. Zwierzęta za życia są trzymane w maleńkich klatkach, a sposoby ich uśmiercania wcale nie są humanitarne. Bywają topione czy nawet skórowane żywcem.

...

Zobacz również