Wyciekły dane klientów wielkiej sieci komórkowej. Do sieci trafiły m.in. numery PESEL tysięcy Polaków

Wyciekły dane klientów wielkiej sieci komórkowej. Do sieci trafiły m.in. numery PESEL tysięcy Polaków Źródło: unsplash/NordWood Themes

Numery PESEL tysięcy polskich internautów wyciekły w okresie przedświątecznym. Klienci jednej z największych sieci komórkowych w kraju dowiedzieli się, że znajdują się w niebezpieczeństwie przez złamanie zabezpieczeń firmy. Taka wiadomość w święta zmroziła krew wielu użytkowników telefonów komórkowych.

Numery PESEL, imię i nazwisko, a nawet numer dowodu - wszystkie te dane znalazły się w rękach przestępców, którzy od 18 do 22 grudnia wykradali dane klientów Virgin Mobile. O popełnieniu przestępstwa firma poinformowała za pomocą swoich social-mediów i wysłanych SMS-ów. Mówi się o tym, że złodzieje zyskali nawet 12% danych na temat użytkowników sieci na kartę.

Numery PESEL i dane użytkowników sieci Virgin Mobile zagrożone. Hakerzy włamali się do zabezpieczeń sieci komórkowej

O zagrożeniu związanym z wyciekiem danych użytkownicy dowiedzieli się w okresie świątecznym. Firma przestrzega, że w ręce złodziei mogło wpaść nawet 12% danych na temat użytkowników decydujących się na korzystanie z usług telefonii na kartę.

- Virgin Mobile informuje, że doszło do nieuprawnionego dostępu do systemów spółki i ujawnienia części danych klientów, w tym Pana/Pani imienia, nazwiska, numeru PESEL lub numeru dokumentu tożsamości. Prosimy uważać na próby wyłudzenia danych. Podjęliśmy działania zabezpieczające - brzmiał SMS, który otrzymali użytkownicy sieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Virgin Mobile przekonuje o podjętych działaniach

Użytkownicy sieci, którzy dostali wiadomość o wycieku ich danych, są wściekli, ponieważ nie są w stanie zabezpieczyć swoich dowodów osobistych i kart bankomatowych w okresie świątecznym. Sieć przekonuje jednak, że podjęła wszelkie działania w celu ochronienia bazy danych swoich klientów i zaczęła działania mającące na  celu złapanie sprawców ataku. Jak na razie jednak pracownicy sieci proszą o to, aby uważać na skutki kradzieży.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski pokazał zdjęcie z ojcem, który popełnił samobójstwo. Byli niemal identyczni
2. Nagła śmierć w święta w rodzinie królewskiej. Miał zaledwie 47 lat

- Virgin Mobile Polska podjęło wszelkie niezbędne kroki do zabezpieczenia danych. Jeżeli jednak chciałbyś dodatkowo zabezpieczyć swoje dane, to możesz zastrzec dowód osobisty. Sugerujemy również zmianę haseł w kontach bankowych i kontach Virgin Mobile - widnieje na Twitterze Virgin Mobile.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News