Informacje na temat polityki południowoamerykańskiej rzadko kiedy rozbudzają jakiekolwiek emocje w polskich mediach, jednak ostatnie wydarzenia w Peru zmieniają ten stan rzeczy. Okazuje się bowiem, że w wyborach prezydenckich jakie się tam aktualnie odbywają prowadzi Polak z pochodzenia – Pedro Pablo Kuczyński. 

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Peru starli się kandydaci pochodzący z rodzin imigrantów. Pierwsza to Keiko Fujimori, córka japońskich imigrantów, która wygrała pierwszą turę wyborów.

Drugi to syn polskich imigrantów 77-letni Pedro Pablo Kuczyński, który – jak dużo na to wskazuje – sięgnie po fotel prezydenta.

Po przeliczeniu części głosów Fujimori uzyskała 49,4 proc., a Polak 50,6%. Jeśli tendencja się utrzyma to Kuczyński zostanie następnym prezydentem Peru.

Pedro Pablo Kuczyński to syn polskich Żydów, którzy za ocean wyemigrowali z Wielkopolski. Jest politykiem konserwatywnym, z doświadczeniem na Wall Street, na co zresztą się powołuje zapewniając, że daje mu to „łatwiejszy dostęp do Waszyngtonu”. Głównym postulatem jego kampanii była jeszcze większa niż dotychczas walka z przestępczością, która trawi od środka południowoamerykański kraj.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: bbc / reuters

...

Zobacz również