Perfidna zemsta Unii na brytyjskich kierowcach

Perfidna zemsta Unii na brytyjskich kierowcach Źródło:

Wiele mówi się o tym, kto straci, a kto zyska na Brexicie. Okazuje się, że do pierwszej grupy dołączą.. kierowcy.

Europejska Komisja Autostrad zażądała od brytyjskich kierowców wymiany tablic rejestracyjnych. To dlatego, że do tej pory widniały na nich unijne gwiazdki na niebieskim tle.

Kierowcy będą musieli pokryć wydatek z własnej kieszeni. W przypadku jednego samochodu jest to koszt 35 funtów. Rozporządzenie szczególnie uderzy we właścicieli firm, w których posiadaniu bywa po parędziesiąt aut. W sumie wymiana tablic to dla społeczeństwa koszt prawie miliarda funtów.

Według wytycznych Komisji symbole Unii Europejskiej należy zastąpić flagami Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Inaczej kierowcy nie będą mogli dostać się na kontynent. Decyzja Komisji argumentowana jest względami bezpieczeństwa. Trudno jednak wyobrazić sobie, jakie niebezpieczeństwo miałby powodować mały znaczek na tablicy rejestracyjnej. Internauci odczytują tę decyzję jednoznacznie - to zemsta za Brexit.

Brytyjski departament transportu nie ustosunkował się jeszcze do tej decyzji. Zrobiły to natomiast brytyjskie stowarzyszenia kierowców.

 - Nikt z nas nie prosił, żeby mieć te europejskie gwiazdki na tablicach. Uszczęśliwiono nas nimi bez pytania. A teraz nagle robi się z tego wielki problem naszym kosztem. Traktują nas jak dojne krowy – skarży się Clive Walters z Fundacji Brytyjskich Kierowców.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News