Popularny sklep wycofuje ze sprzedaży niebezpieczną zabawkę dla dzieci. Zwracają pełną kwotę

Popularny sklep wycofuje ze sprzedaży niebezpieczną zabawkę dla dzieci. Zwracają pełną kwotę Źródło: fot. flickr.com/Haylee Sherwood

Pepco w swoim asortymencie ma wiele produktów dla dzieci, ale teraz wycofuje jedną z najpopularniejszych zabawek, która okazała się niebezpieczna. Sklep zwraca za nią pełną kwotę.

Pepco może się okazać idealnym sklepem, jeżeli mamy zamiar kupić coś dla naszej pociechy lub przygotować prezent dla najmłodszych członków naszej rodziny. Znajdziemy tam zarówno zabawki, jak i ubranka dla dzieci, więc każdy trafi na coś dla siebie. Jednak wybierając zabawki, musimy czasami być naprawdę ostrożni.

Wszystko dlatego, że Pepco wycofało właśnie ze sprzedaży jedną ze swoich najpopularniejszych zabawek typu slime. Są to tak zwane "glutki", które cieszą się wśród dzieci niesamowitą popularnością. Dzieci uwielbiają się nimi bawić, ale jedna z nich, dostępna w Pepco, okazała się dla nich niebezpieczna ze względu na nieprawidłowy skład.

Pepco wycofuje niebezpieczną zabawkę

Produkt, o który chodzi, to zabawka o nazwie "Unicorne poop", co przetłumaczyć można dosłownie na język polski jako "kupa jednorożca". Zabawka okazała się niebezpieczna, a wszystko przez skład, który nie spełnia określonych norm i może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Powodem wycofania produktu jest wykrycie nieprawidłowości w składzie przedstawionego produktu, co jest niezgodne z Dyrektywą 2009/48/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 czerwca 2009 roku - czytamy na stronie Pepco.

Po kontakcie skóry dziecka z tą zabawką może pojawić się reakcja alergiczna w postaci wysypki lub podrażnienia. Dokładny wygląd objawów zależny jest od wrażliwości naszej pociechy na niepożądany składnik zabawki. Z tego też względu Pepco zdecydowało się na zwrot pełnej kwoty za zabawkę dla każdej osoby, którą przyjdzie do któregokolwiek ze sklepów tej marki i przyniesie zabawkę do kasy.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Niepotrzebny jest paragon ani żadne potwierdzenie zakupu. Jedyny warunek, to przyniesienie zabawki, dzięki czemu otrzymamy zwrot swoich pieniędzy. Patrząc na to, że faktycznie jest ona niebezpieczna dla zdrowia dziecka, jest to bez wątpienia bardzo dobry i przemyślany plan ze strony sieci, która na takim błędzie mogłaby bardzo podupaść wizerunkowo w oczach konsumentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. De Niro otwiera hotel w Warszawie. Wiadomo już gdzie i kiedy
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Jarosław Kaczyński przypadkiem publicznie poniżył Martę Kaczyńską? Chodzi o jej mężów
  4. Tata Paulinki po raz trzeci musi stoczyć walkę z nowotworem. Nowy guz waży aż 20 kilo, dziewczynka błaga o pomoc
  5. Po porodzie położna odwiedziła mamę. Gdy zobaczyła, co kobieta robi z rączką noworodka, musiała działać szybko

źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News