Jeden z najpopularniejszych dzienników w Stanach Zjednoczonych ”USA Today” dotarł do raportu, z którego może wynikać, że prezydent Rosji cierpi na zespół Aspergera, którego cechują zaburzenia autystyczne. Wszystko to zbadał specjalny think-tank Pentagonu. Przez kilka lat obserwował mowę ciała Putina. Mówi się, że przywódca mocarstwa mógł w przeszłości doznać poważnego urazu.

Są to tylko jednak przypuszczenia, a same badania przeprowadzono w 2008 i 2011 roku. Co ciekawe, badania te były zaplanowane na potrzeby utworzenia przez Pentagon długoterminowej strategii militarnej. Naukowcy nie potwierdzają jednak tych doniesień, uważają, że potrzebne jest przeprowadzenie obrazowego badania mózgu, które mogłoby to urzeczywistnić.

Dr Stephen Porges jest podobnego zdania. Zaznacza, że nie można potwierdzić zaburzeń autystycznych u prezydenta. Porges motywuje, iż mimika Putina sugeruje, że nie czuje się komfortowo w towarzystwie większej liczy osób.

Porges tłumaczy również, że z Putinem lepiej załatwiać sprawy na osobności, na wielkiej uroczystości państwowej jest to niemal niemożliwe.

Źródło: wiadomości.gazeta.pl/polskieradio.pl

Zobacz również