To już oficjalne. Duża podwyżka pensji minimalnej

To już oficjalne. Duża podwyżka pensji minimalnej Źródło: Pixabay/Michal Jarmoluk

Pensja minimalna jest tematem, który interesuje wszystkich Polaków. W końcu każdy chciałby mieć zagwarantowane godziwe zarobki. Pojawiły się w końcu oficjalne informacje o tym, że szykują się duże podwyżki.

Pensja minimalna to kwestia, która nieustannie pojawia się w debacie publicznej, bo interesuje wszystkich Polaków. Każdy chciałby mieć prawnie zapewnione godziwe zarobki, które pozwolą mu na spokojne życie. Pojawiło się własnie oficjalne oświadczenie dotyczące znacznych podwyżek w tej dziedzinie. 

Pensja minimalna wzrośnie 

Pensja minimalna w Polsce obecnie wynosi 2250 zł brutto, a najmniejszą z możliwych stawek za godzinę pracy jest 14,70 zł. Na konferencji w Łowiczu Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany. Pojawiły się oficjalne deklaracje dotyczące dużych podwyżek. 

Nowe zasady mają obowiązywać od 1 stycznie 2020 roku. Premier obiecał również, że z kolejnymi latami zarobki Polaków będą jeszcze bardziej wzrastać. Przeciwnicy rządów PiS natychmiast dopatrują się w tej sytuacji politycznej zagrywki mającej na celu powiększenie elektoratu przez zbliżającymi się jesiennymi wyborami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Minimalne wynagrodzenie 

Rząd przyjął dzisiaj projekt związany z poniesieniem minimalnego wynagrodzenia. Według deklaracji Mateusza Morawieckiego pensja minimalna ma wynosić teraz 2600 zł brutto, czyli około 1,9 tys. zł na rękę. Jeżeli chodzi o najniższe zarobki za godzinę pracy, mają one wynosić 17 zł. Jak widać podwyżki są naprawdę dość duże, co z pewnością ucieszy wiele osób. 

- Podniesienie minimalnego wynagrodzenia do 2600 złotych oraz minimalnej stawki godzinowej do 17 złotych to absolutnie rekordowa podwyżka. Pensja minimalna wzrośnie tym samym o 350 złotych, czyli 15,6 procent, a stawka godzinowa o 2,30 złotych w porównaniu z rokiem poprzednim - skomentowała te zmiany minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor "Klanu", "M jak miłość" i "Na Wspólnej", ojciec prezenterki "Dzień Dobry TVN". Wielka strata
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

PiS zapowiada również, że to nie koniec podwyżek. Z każdym rokiem pensja minimalna ma wzrastać sukcesywnie. Do końca 2020 roku ma wynosić już 3000 zł, a do końca 2023 aż 4000 zł. Z pewnością takimi działaniami partia rządząca zaskarbi sobie jeszcze większą sympatię wśród wyborców. Sceptycy niepokoją się o to, jak wpłynie to na rynek pracy i sugerują, że będzie się to wiązało z redukcją etatów w firmach, które nie będą mogły sobie pozwolić na podniesienie pensji w tak krótkim czasie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: TVN 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News