Do mediów wyciekły poufne dokumenty. Pensje minimalne Polaków zostaną obniżone?

Do mediów wyciekły poufne dokumenty. Pensje minimalne Polaków zostaną obniżone? Źródło: Publicdomainpictures.net

Pensja minimalna zostanie obniżona? Do mediów wyciekły dokumenty wskazujące na to, że zamiast obiecywanych podwyżek wynagrodzeń, czekają nas cięcia. Szacunki prognozowanego bezrobocia i pensji minimalnej zdecydowanie różnią się od tego, co jeszcze niedawno przewidywano.

Pensja minimalna zostanie w niedalekiej przyszłości obniżona? Tak wynika z poufnych dokumentów, które wyciekły do mediów, informuje Super Express. Obiecywano podwyżki, tymczasem prognozy nie wskazują niczego takiego - wręcz przeciwnie. Prawdopodobnie czekają nas duże cięcia. 

Pensja minimalna będzie obniżona zamiast obiecywanych podwyżek? Prawdopodobnie tak

Do mediów wyciekły dokumenty, w których zawarte są obliczenia dotyczące prognoz w sprawie bezrobocia oraz minimalnych wynagrodzeń w 2021 roku. Niestety, jak wynika z obliczeń, nici z obiecywanych podwyżek, bardziej prawdopodobne jest to, że czekają nas cięcia. Jak wynika z informacji opublikowanych przez Super Express, obietnice były jedynie czczą gadaniną. Rząd musiał doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że jest to sytuacja niemożliwa do zrealizowania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Resort finansów przesłał do Narodowego Funduszu Zdrowia wskaźniki, które potrzebne są do stworzenia planu finansowego na następny rok. Pojawiły się tam bardzo ważne dane dotyczące Polaków. Dokumenty początkowo nie miały być udostępniane opinii publicznej. Wyciekły jednak do mediów i wzbudzają duże oburzenie, biorąc pod uwagę, co jeszcze do niedawna nam obiecywano. 

Informacja wywołała ogromne oburzenie wśród pracodawców, a także wśród członków związku Dialogu Społecznego. Według danych zawartych w dokumencie w 2021 roku czeka nas płaca minimalna na poziomie 2665 zł, czyli ok 50% przeciętnego wynagrodzenia. W 2022 roku średnia krajowa ma wynosić 2732 złote, z kolei w 2023 - 2800 złotych. Zdecydowanie nie jest to poziom, jaki obiecywał kilka miesięcy temu Jarosław Kaczyński, czy niedawno prezydent Andrzej Duda.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najbardziej lubianych uczestniczek show stacji TVN-u. Fani pogrążeni w smutku

2. Pierwsze objawy udaru mózgu. Wiedza, która może uratować życie

Wyliczenia Ministra Finansów zdecydowanie różnią się od obietnic Andrzeja Dudy. Obecny prezydent obiecywał, że w przyszłym roku czeka nas pensja minimalna w wysokości 3 tysięcy złotych, z kolei w 2024 miałoby to już być wynagrodzenie na poziomie 4 tysiące złotych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  2. Wielka tragedia obiegła świat. 20-letni kolarz zmarł w trakcie wyścigu, lekarze podali przerażającą przyczynę śmierci
  3. Czy powinno się ściągać z bobu skórkę przed zjedzeniem? Odpowiedź nie jest oczywista
  4. Maryna z "Janosika" po śmierci męża zrobiła wyjątkowo smutną rzecz. Mało która kobieta byłaby gotowa na podobną rzecz
  5. Spojrzał w niebo i aż zaniemówił. Natychmiast zrobił zdjęcie, w życiu nie widział nic podobnego
  6. Agata Duda i Andrzej Duda zostali przyłapani. Para prezydencka dała się ponieść, podobnych rzeczy jeszcze nie było

Źródło: Super Biznes

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News