Wiadomo, ile wyniesie pensja minimalna w 2020 roku. Duże podwyżki, ale to nie koniec

Wiadomo, ile wyniesie pensja minimalna w 2020 roku. Duże podwyżki, ale to nie koniec Źródło: pixabay/BeatriceBB/

Pensja minimalna znacząco wzrośnie od nowego roku, a przedstawiane prognozy są dla Polaków naprawdę pokrzepiające. Najnowsze informacje, które obiegają media, zdradzają, że to jeszcze nie koniec.

Pensja minimalna często budzi spore poruszenie wśród rodaków, którzy nieustannie domagają się od rządu wyższych płac. Choć z roku na rok stawka rośnie, nowe kwoty wciąż nie wydają się zadowalające, dlatego walka nadal trwa. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że wraz z rozpoczęciem nowego roku, nadejdzie również nowa minimalna stawka godzinowa, która wzrośnie o pokaźną sumę. Okazuje się też, że to jeszcze nie koniec pozytywnych wieści. 

Wiadomo już, ile w 2020 roku wyniesie pensja minimalna

Na wstępie warto zaznaczyć, że od 1 stycznia 2019 roku płaca minimalna wynosi 2250 złotych miesięcznie, co daje minimalną stawkę godzinową w wysokości 14,70 złotych. W zestawieniu z rokiem 2018 wzrost wynosił 150 złotych, natomiast jak zapowiada m.in. Mateusz Morawiecki, już od 1 stycznia 2020 roku nastąpią kolejne podwyżki, tym razem jeszcze większe. 

Choć początkowo prognozowano, że minimalna pensja wzrośnie do zaledwie 2450 złotych brutto, plany się zmieniły i obecnie zapowiada się, że finalnie wyniesie ona 2600 złotych brutto. Wzrośnie zatem aż o 350 złotych, co da miesięczną sumę o wysokości 1920,62 złotych netto. 

- W 2019 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2250 zł. W porównaniu do roku 2015 płaca minimalna wzrosła o 500 zł - mówił Jarosław Kaczyński

Zapowiedzi brzmią dość obiecująco, a jak się okazuje, to jeszcze nie koniec pokrzepiających dla rodaków informacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

To nie koniec dużych podwyżek 

Choć podwyżka do 2600 złotych brutto jeszcze nie weszła w życie Polaków, już pojawiły się prognozy o kolejnych wzrostach pensji minimalnej. Kaczyński zdradził, że jeszcze do końca 2020 roku stawka znów wzrośnie, a już w 2023 roku osiągnie naprawdę pokaźną kwotę. 

Zgodnie z przekazywanymi na ostatniej konwencji informacjami, na koniec nowego roku pensja minimalna wzrośnie do 3000 złotych brutto, natomiast w 2023 roku wzrośnie do 4000 złotych brutto. 

Dzisiaj grzeje: 1. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci
2. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
3. Pikio: Kim jest właściciel, redaktor naczelny? Wszystko o Pikio.pl

- Podwyższenie wynagrodzeń najmniej zarabiających pracowników sektora publicznego, legitymujących się dłuższym stażem pracy, może przyczynić się do zwiększenia stabilizacji w sektorze publicznym - tłumaczy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Antyfake - największy portal fact-checkingowy. Jego misja i najważniejsze informacje
  2. Lelum.pl: Portal dla nowoczesnych kobiet. Kto jest redaktorem naczelnym?
  3. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  4. Grupa mediowa IBERION. Stawiamy na rozwój, ambicję, innowacyjność
  5. Albert Wójcik: kim jest? Młody biznesmen i miłośnik zwierząt
  6. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

Źródło: nto

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News