Szykują się podwyżki dla wielu grup zawodowych. Niektórzy dostaną nawet o 2000 złotych więcej

Szykują się podwyżki dla wielu grup zawodowych. Niektórzy dostaną nawet o 2000 złotych więcej Źródło: Pixabay - Fz

Pensja pracownika budżetówki już niedługo pofrunie w górę. Rząd obiecuje podwyżki dla sporej grupy zawodowej. Na większe wynagrodzenie mogą liczyć m. in. policjanci i urzędnicy państwowi.

Pensja zaprząta głowę niejednemu pracownikowi. Już niedługo z podwyżek będą mogli cieszyć się pracownicy budżetówek. Więcej pieniędzy dostaną m. in. policjanci i urzędnicy. Podwyżki w 2020 roku czekają również nauczycieli.

Pensja w budżetówce będzie wyższa od 2020 roku

Policjanci, w wyniku porozumienia podpisanego rok wcześniej na skutek strajku funkcjonariuszy, dostaną z nowym rokiem 500 złotych podwyżki. Niewiele ponad tę kwotę zyskają również zawodowi żołnierze. Tuż przed wyborami szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w tej sprawi rozporządzenie.

Na podwyżkę mogą liczyć również sędziowie i pracownicy prokuratur. Ci pierwsi dostaną ok. 600 złotych, Ci drudzy ok. 450 złotych. Najwyższą podwyżką może cieszyć się Prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz Sądu Najwyższego, Jego wynagrodzenie wzrośnie o ponad 2.000 złotych miesięcznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pensja budżetówek wzrośnie w wielu sektorach

Pracownicy NFZ jeszcze w tym roku dostaną 300 złotych podwyżki, a w przyszłym kwota wzrośnie do 500 zł. Ratownicy medyczni dostaną w 2020 roku o 100 złotych mniej niż wyżej wspomniani. Podwyżkę wywalczyli również nauczyciele, choć jej kwota nie jest powalająca. Średnio dostaną o 200 złotych więcej.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Po koncercie Martyniuka znaleźli zwłoki polityka PiS. Tragiczną śmierć nagrała kamera monitoringu

Ostatnią grupą z podwyżkami są urzędnicy i pracownicy ZUS. I jedni i drudzy będą mieli od przyszłego roku o ok. 350 złotych więcej w portfelach. Starszy inspektor w ZUS, czyli najliczniejsza grupa pracowników w tym sektorze, zarabia aktualnie ok. 4000 zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowy rząd PiS: podajemy NAZWISKA. Jedni zostaną, drudzy pójdą w odstawkę
  2. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
  3. Gigantyczna strata wybitnego Polaka. Twórca polskich banknotów nie żyje
  4. Pies bawił się na tyłach ogrodu, 2 miesiące później umierał w męczarniach. Wszystko przez niepozorną roślinę, lekarze błagają właścicieli o ostrożność
  5. 40-latek poszedł na grzyby do lasu. Po tygodniu jego rodzina dokonała fatalnego odkrycia, ich życie już nigdy nie będzie takie samo

źródło: Fakt24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News